Seyhan Belediyesi, çalışanlarına karpuz dağıttı

Kışın vatandaşlara ‘portakal’ dağıtarak ‘vitaminli belediye’ unvanı alan Seyhan Belediyesi, yaz sıcağında çalışanlarına hem besleyici hem serinletici özelliği olan karpuz dağıtmaya başladı.Yaz aylarının gelmesi ve artan hava...

ADANA 29.07.2015, 17:18 07.12.2019, 18:11
Seyhan Belediyesi, çalışanlarına karpuz dağıttı
banner257

Kışın vatandaşlara ‘portakal’ dağıtarak ‘vitaminli belediye’ unvanı alan Seyhan Belediyesi, yaz sıcağında çalışanlarına hem besleyici hem serinletici özelliği olan karpuz dağıtmaya başladı.

Yaz aylarının gelmesi ve artan hava sıcaklıklarıyla birlikte en çok tüketilmesi gereken meyvelerin başında karpuz geliyor. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bol su içermesi ve serinletici özelliği nedeniyle bu kez de karpuz dağıtmaya karar verdi.

Seyhan Belediyesi tarafından doğrudan üreticiden temin edilen iki kamyon dolusu karpuz öncelikle sahada görev yapan belediye temizlik işçilerine dağıtıldı. Karpuzlar daha sonra park ve bahçeler müdürlüğü ile sahada görev yapan diğer birimlerde çalışanlara verildi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kış aylarında gerçekleştirilen portakal dağıttıklarını hatırlattı. Karalar şunları söyledi; “Kışın portakal ağaçlarda kaldı biliyorsunuz, biz de ‘vitaminli belediye’ olarak portakal aldık ve halka dağıttık. Bu şekilde hem portakal üreticilerine yardımcı olmuş olduk, hem de kış mevsiminde maddi imkânsızlıkları nedeniyle portakal alamayan ve bu eksiklik nedeniyle grip nezle olan kardeşlerimize bir nebze de olsa yardımımız oldu.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yaz sıcakları nedeniyle çokça tüketilmesi gereken karpuz dağıtımıyla ilgili olarak da şöyle dedi; Bu yıl karpuz tarlada kaldı. Biz de tıpkı narenciye meselesinde olduğu gibi karpuzu direk üreticisinden aldık. Şimdi siz değerli çalışanlarımıza dağıtacağız. Aslında yazın karpuz en vazgeçilmez meyvedir öyle değil mi? Bol su içeriyor, serinletiyor. Çok da faydalı ayrıca. Herkese öneririz karpuz yemeyi. En faydalı meyvelerden bir tanesi yazın.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?