Kahramanmaraş'ta Rezerv Alanlar Toplantısı: 21 Bin Yeni Konut ve İşyeri İnşa Edilecek! Kahramanmaraş'ta Rezerv Alanlar Toplantısı: 21 Bin Yeni Konut ve İşyeri İnşa Edilecek!

Kahramanmaraş, çöl tozlarının etkisi altına girecek! Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin pek çok ilini saracak olan çöl tozları konusunda uyarıda bulundu. Kuzey Afrika'dan gelen çöl tozları, 44 ilde etkili olacak. Bu durum için Meteoroloji Genel Müdürlüğü sarı uyarı yayınladı.

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Mersin, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Kahramanmaraş, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Şanlıurfa, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce bu durumdan etkilenecek.

Çöl tozlarının etkisinin 3 gün boyunca devam etmesi bekleniyor. Bu süre zarfında hava kalitesinin düşük olabileceği ve görüş mesafesinin azalabileceği tahmin ediliyor. Bu nedenle, dışarıda bulunan kişilerin maske kullanmaları ve uzun süre açık havada bulunmamaları öneriliyor.