Adana’da yılbaşı öncesi asayiş uygulaması

Yeni yılın yaklaşmasıyla beraber halkın huzuru ve sağlığı için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Adana polisi, Emniyet Müdürü Osman Ak’ın talimatıyla gece saatlerinde bar ve gece kulüplerine yönelik asayiş uygulaması yaptı.Edinilen...

Adana’da yılbaşı öncesi asayiş uygulaması
Yeni yılın yaklaşmasıyla beraber halkın huzuru ve sağlığı için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Adana polisi, Emniyet Müdürü Osman Ak’ın talimatıyla gece saatlerinde bar ve gece kulüplerine yönelik asayiş uygulaması yaptı.
Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, Adana’nın merkez Seyhan ve Çukurova ilçelerinde bulunan yaklaşık 40 bar ve gece kulüplerine yönelik 150 polisle eş zamanlı uygulama düzenlendi. Düzenlenen uygulamada bar ve gece kulüplerinin evraklarını incelerken, KOM ekipleri ise mekanlarda satılan içkilerin sahte olup olmadığını test etti. Mekanlarda bulunan müşterilerin Genel Bilgi Taraması (GBT) yapıldı.
Uygulama genelinde 23 mekana, sigortasız işçi ile konsomatris çalıştırma, içki satış belgesi, ruhsat ve canlı müzik belgesi olmaması nedeniyle para cezası kesildi. Mekanlarda bulunan şahıslar üzerinde yapılan aramalarda ise 2 kişi, ruhsatsız tabanca taşıma suçundan gözaltına alındı.
Öte yandan, Adana emniyetinin, yılbaşı öncesi denetimleri sıkılaştırarak devam edeceği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER