Çocuk kaçırılmalarına karşı jandarmalar aileleri uyardı

Çorum'un Sungurlu ilçesinde jandarma ekipleri tarafından başlatılan “Çocuklarımız güvende” uygulaması devam ediyor. Uygulama sürecinde jandarma ekipleri aileleri uyarıyor.

Çocuk kaçırılmalarına karşı jandarmalar aileleri uyardı

Sungurlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri jandarma Komutanlığı tarafından “Çocuklarımız Güvende-2”uygulaması kapsamında, ilçede metruk binalar, umuma açık yerler ile park ve bahçeler kontrol edildi. Çocuklar ile sohbet eden jandarma ekipleri, çocuklara güven duygusu verirken Doğu ve Güneydoğu illerinden ilçeye çalışmak için gelen mevsimlik işçi ailelere de konu hakkında bilgilendirme yapıldı. 
- Mevsimlik işçi aileleri uyarıldı 
İlçe Jandarma komutanlığına bağlı ekipler kaldıkları çadırlarda mevsimlik işçi olarak çalışan aileleri ziyaret ederek hem sohbet ettiler hem de son günlerde Ülke genelinde artış gösteren çocuk kaçırılma olaylarına karşı uyarılarda bulunarak araziye gittiklerinde çocuklarını da yanlarında götürmelerini her ne koşulda olursa olsun çocukların konaklamak için kurulan çadırlarda bırakmamaları yönünde telkinde bulundular. 
“Çocuklarımız Güvende-2” uygulamasına Sungurlu İlçe J. Komutanlığı emrinde görevli 26 personel katılırken, 5 kahvehane, 9 park-bahçe, 8 okul, 18 metruk bina, 19 diğer umuma açık yerlerin kontrolü ile 982 şahıs ve 202 aracın sorgusu yapıldı. 
Uygulamada 1 araç hacizden dolayı yakalandığı bildirildi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224