İşkenceci Murat Özdemir'in ilk ifadeleri

Sosyal medyada papağanına işkence yapan Murat Özdemir dün gece gözaltına alınmıştı.

İşkenceci Murat Özdemir'in ilk ifadeleri

Murat Özdemir’in ‘MasterChef’ yarışmasından diskalifiye edilince arasının açıldığı Acun Ilıcalı’ya mesaj göndermek için papağana işkence yapıp bacağını kırdığı ortaya çıktı. 
Alkollü olduğu ve evinin önünde toplanan kalabalığın olası bir saldırısına karşılık polis tarafından gözaltına alınan Özdemir, geceyi karakolda geçirdi. Özdemir’in ifadesinde “Haksız yere diskalifiye edildim ve görüntüleri alkolün etkisiyle çektim” sözlerini kullandı. 

Türkiye’nin ‘MasterChef’ programındaki agresif tavırlarıyla tanıdığı Murat Özdemir’in sosyal medyada dün gece paylaştığı bir görüntü, hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

Boğazından tuttuğu papağana işkence yaparak “Acun baba de lan” diyerek küfürler saydıran Murat Özdemir’in paylaştığı görüntüye tepkiler kısa sürede çığ gibi büyüdü. İşkencenin görüntüleri üzerine İstanbul Polisi harekete geçti.  Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  Murat Özdemir’i gözaltına alarak emniyete götürdü.

İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla yürütülen çalışmada, Özdemir’in işkence yaptığı papağan da kurtarıldı.

BACAĞINI KIRDI

Polis ekiplerinin veterinere götürdüğü papağanın bacağında kırık olduğu belirlendi. İşkenceden kurtarılan papağanın tedavisinin ardından Tarım İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edileceği öğrenildi.

EVİNİN ÖNÜNDE HAYVANSEVERLER TOPLANDI

Alkollü olduğu öğrenilen Özdemir’in Etiler Asayiş Büro Amirliği’nde ilk ifadesi alındı.

Savcılığın, işlemlerin ardından sabah adliyeye gitmesi için serbest bırakılması talimatı verilen Murat Özdemir geceyi karakolda geçirdi. Özdemir’in evinin önünde toplanan kalabalık sebebiyle gece tedbir amaçlı karakolda tutulduğu öğrenildi.

ALKOLE BAĞLADI

Savcılığın yeni bir talimatla polis gözetiminde adliyeye getirilmesini talep ettiği şüphelinin Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne götürülmesi bekleniliyor.

5 AYRI SUÇ KAYDI ORTAYA ÇIKTI

Özdemir’in daha önce  ‘uyuşturucu’,  ‘mala zarar verme’, ‘aile içi şiddet’ gibi suçlardan 5 ayrı kaydı ortaya çıktı.

Bu suçlar sebebiyle denetimli serbestlikten yararlandığı öğrenilen Murat Özdemir’in emniyette verdiği ilk ifadesinde; “Katıldığın yemek yarışmasından haksız yere diskalifiye edildim. Daha sonra toparlanamadım. Dün akşam  alkolün etkisiyle ne yaptığımı bilmiyorum” dediği öğrenildi.

ADLİYE GİRİŞİNDE İLK SÖZLER

Murat Özdemir İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Yoğun güvenlik önlemleri altıda adliyeye getirilen Özdemir, gazetecilere "Papağana işkence yapmadım. Parmağımı ısırdı" dedi.

PAPAĞAN AMELİYAT EDİLECEK

Özdemir’in şiddet uyguladığı Afrika cinsi gri papağanı, İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde tedavi altına alındı. Papağanın travmalardan dolayı yarın ameliyat olacağı öğrenildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAYVANSEVER
HAYVANSEVER - 8 ay Önce

SANKİ ADAM ÖLDÜRMÜŞTE ARANIYOR GİBİ.
İNSANLARA BU KADAR DEĞER VERİLMEDİ.
HAYVANSEVERLERE BURADAN BİR SORU.
BİR KÖPEK DÜŞÜNÜN BELSEDİĞİNİZ BİR KÖPEK. 4-5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUZUN BOYNUNDAN
ISIRIP KOPARSA, YAŞAM TEHLİKESİ DURUMUNDA O KÖPEĞİ ORADA ÖLDÜRMEYE KALKARSINIZ. BU DURMUDA HAYVANA EZİYETTEN YARGILANMAK MI YOKSA ÇOCUĞUN HAYATİ TEHLİKESİMİ. TABİKİ BURADA PAPAĞANA EZİYET EDEN ŞEREFSİZİ SAVUNMUYORUM. ÜLKEDE İNSANLARA DAHA ÇOK DEĞER VERİLSİN. YOK HAYVAN HAKKI YOK KADIN HAKKI DİYE DİYE ANASINI BELLEDİLER MEMLEKETİN.

SIRADAKİ HABER