Kahramanmaraş’ta Üfürükçü Hoca skandalı!

Kahramanmaraş’ta 35 yaşlarında bir kadın, kendisini dolandıran sözde üfürükçü hocadan şikayetçi oldu.

ASAYİŞ 28.08.2019, 12:36 10.11.2019, 16:29
Kahramanmaraş’ta Üfürükçü Hoca skandalı!
banner257

Edinilen bilgiye göre bir mevlitte tanıştığı üfürükçü hocaya güvenerek, milyarlarca lirasını veren kadın eşi ile arasının düzeleceğine inanarak devamlı sahtekar kadına ödeme yaptı.

Konuyla ilgili açıklama yapan kadın: “ Hatice hocayla tanıştım, ben zor durumdaydım. Kuran okuyordu, canımın sıkkın olduğunu fark etti, Kuran bitsin de seni bir okuyup üfleyeyim dedi. Tamam dedim bende, sıkıntı mı sordu bende eşimle olan sıkıntılarımı anlattım. Bana dedi ki sen bana numaranı ver ben sana ulaşacağım dedi. Numaralarımızı aldık, zaten psikolojik sıkıntılarım vardı. Beni aradı bana bir takım kağıtlar falan getirdi. Kaşık falan getirdi, benden para talep etti. İlk başta çarşıda vermiştim, daha sonrasında eve gelmeye başladı dışarıda vermemek için, bende ona verdikçe oda bana malzemeleri getirdi. Sonra işte kaşıkların mezarlığa gömüleceğini söyledi, bende gömemem dedim korkuyorum dedim. Benimle beraber geldi ve gömdük. İşte en sonunda param kalmadı ve ziynet eşyalarımı sattım. Onları da verdim ve hiç bir şeyim kalmadı. Sonrasında dolandırıldığımı anlayarak, şikayetçi oldum. Ben inandım, kimse inanmasın ve güvenmesin diyerek sözlerini bitirdi.

Üfürükçü Sahtekar kadın ise yapmış olduğu açıklamada; “ Ben bir şey yapmadım yavrum, ben mevlit okurum dedi.

Yorumlar (17)
mert 10 ay önce
iyi okutmuş..
Cemm 10 ay önce
Sene olmuş 2019 hala üfürükçüden medet uman bir zihniyet , üfürükçünün ne suçu var üfürülmek istenmiş....
Fatih 10 ay önce
Bu şarlatanlara para vermeyin. Tedbirinizi alin gerisini Allaha bırakın. Duayı Allaha edin kuranın ayetlerini okuyun gerisi boş
Vatandaş 10 ay önce
Hocanın ettiği duayı Allah'a sen etsen ya kadın? Dinimizde aracı yokki? İnşAllah hayırlı ise eşinle de birleşirsin , kaybettiğin parana kavuşursun. Dİğer teyze de mevlit okumaya devam etsin(!)

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
Hanif 10 ay önce
Ağzına sağlık iyi okuyup üflemişsin , nefesin bayağı guvvatlıymış baksana kadını soyup soğana çevirmişsin , Neyse Allah cc gani gani belanı versin , milletimizde artık gözünü açsın elini açıpta Allaha sen yalvarıp istesene be kadın akıllı olun
sedat 10 ay önce
psikologa gitsen de servet ederdin :) şaka bir yana halen bunlara inan kaldı mı ya böyle sahtekarlara inanıp para mı verilir.
SEVDA ÇİÇEĞİ 10 ay önce
lanet olsun böyle hacı hocalara
Üfür 10 ay önce
Hatice hoca gel beni de üfür
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?