Kavgaya karışan 16 Suriyeli sınır dışı edildi

Elazığ'da kavgaya karışan 16 kişi sınır dışı edildi.

ASAYİŞ 08.09.2018, 11:17
Kavgaya karışan 16 Suriyeli sınır dışı edildi

Elazığ'ın merkez Sanayi Mahallesi'nde, önceki gün Suriyeliler ile esnaf arasında çıkan kavga sonrası 16 Suriye uyruklu, sınır dışı edilmek üzere Kilis'teki kampa gönderildi.

Olay, 5 Ağustos Çarşamba günü, Sanayi Mahallesi'nde meydana geldi. Suriyeligrup ile mahalle esnafı arasında, bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Olaya tepki gösteren mahalleli, iddiaya göre, yolu trafiğe kapatarak, Suriyelileri mahallede istemediklerini dile getirdi. Tartışma, kısa sürede büyüyüp, kavgaya dönüştü. Sanayi Mahallesi sakinleri, Suriyelerin işlettiği iş yerlerine saldırıda bulundu. İhbarla olay yerine gelen güvenlik güçlerinin araya girmesiyle Suriyeli grup ve mahalleli arasındaki kavga, sona erdirildi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kavgaya karışan 16 Suriyelinin sınır dışı edilmek üzere Kilis'teki kampa gönderildiği duyuruldu. Açıklamada, "Elazığ Valiliğimiz koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğümüzce, 05 Ağustos 2018 tarihinde ilimiz Sanayi Mahallesinde Suriye uyruklu şahıslarla aynı mahallede faaliyet yürüten esnaflar arasında meydana gelen, kasten yaralama olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde; söz konusu olay ile ilgili Suriye uyruklu şahıslar ve aileleri olmak üzere toplam 16 şahıs, İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri nezaretinde sınır dışı edilmek üzere Kilis Suriyeli Kampına gönderilmiştir" denildi.

Yorumlar (5)
SARI 2 yıl önce
suriye lilerin dokunulmazlıgı var olayı yatıştırmak için yapılmış bir organize yoksa hükümetinbaşının üzerinde yerivar suriye linin
Hüsin 2 yıl önce
Sınır dışı edilmek üzere Kilis kampına yerleştirilmiş. Gelde İnan Memleketini değiştirdik diyemiyorlar.
mustafa 2 yıl önce
şu an ülkemizde suriyeliler birinci sınıf vatandaş bu habere kimse inanmasın... özgür suriye ordusunun askerlerine ve ailelerine hükümet para yardımında bulunmuştur ve Türkiye topraklarından ev sözü vermiştir... Türk vatandaşları bu hükümete ne yaptı da bu zulümü hakettiler...
GÖREN GÖZ 2 yıl önce
MUSTAFA, AMACIN NE KİMİ SAVUNMAYA ÇALIŞIYORSUN, TAKİP EDERSEN İNTERNETTTE AÇIKÇA GÖRÜRSÜN NE OLDUĞUNU.HERŞEYİ BİR TARAFA KOYALIM, SENİN YOLUNDAN GİDELİM BU TİP OLAYŞAR OLDUĞUNDA PEKİ SEN ORDAMIYDINDA ÇOK EMİN BİR ŞEKİLDE OLMADIĞINI İSPATLAMAYA ÇALIŞIRCASINA ÇABALIYORSUN.
Hoca 2 yıl önce
Bu sözler verilirken sen oradamıydı? Verilen paralara ve en sözlerine Şahitmisin?