Stajyer avukata, taciz iddiası!

Gönüllü staj yaptığı avukat S.K.’nin cinsel saldırısına maruz bırakılan Arzu Sena Topuz, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaşadıklarını anlattı.

ASAYİŞ 11.01.2021, 12:33
Stajyer avukata, taciz iddiası!
banner257

Topuz, “Sesimi duyurmanıza ihtiyacım var” diyerek avukat S.K.’nin ofiste kimsenin olmadığı sırada kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu duyurdu. Hukuki süreci başlatan Topuz, ofisteki kamera kayıtlarının incelenmesini istediklerini ancak, kameraların o gün bozuk olduğunun iddia edildiğini bildirdi.

Cinsel saldırıda bulunan avukat S.K. ise Arzu Sena Topuz'un Twitter paylaşımlarına ve BirGün'ün konu hakkındaki haberine erişim engeli kararı aldırdı. Erişim engeline gerekçe olarak ise soruşturmanın devam etmesi gösterildi.

Arzu Sena Topuz, erişim engeli kararı alınması üzerine "Avukat S.K. süreç boyunca adliyedeki tanışıklıklarına ve yargıdaki gücüne çok güvenmiştir. En güçlü delilim olan kamera kayıtlarını yok etmesi ve ardından tüm kamuoyunun önünde beni ‘’O Arzu’ya söyleyin bedeli ağır olur’’ şeklindeki açık tehditi bu güveninin kanıtıdır. Şimdi de Twitter hesabıma erişim yasağı aldırıp, sosyal medyadan sesimi kısmaya çalışmaktadır. Asla susmayacağım! Haklı mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim!" dedi.

Arzu Sena Topuz’un sosyal medyadan yaptığı açıklamanın tamamı şöyleydi:

“Ben Arzu Sena Topuz. Yanında gönüllü staj yaptığım avukat S. K. tarafından taciz edildim. Bu suçun mağduru bugün benim. Ancak yarın hiç kimse olmasın diye sesimi duyurmanıza ihtiyacım var. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Pandemi dönemini değerlendirmek için Ekim ayında staj yapmaya başladım. 23 Ekim günü patronum ofisteki stajyerleri adliyeye, sekreteri de para çekmeye gönderdi. Ofiste kimse yokken UYAP’tan dosya inceleme bahanesiyle beni odasına çağırıp bilgisayarını kullanmamı istedi. Öncelikle oturur halde dizini bacağıma yasladı, sonra ayağa kalkıp bilgisayarın kontrolünü alma bahanesiyle bana arkadan iyice yaklaştı. Elini belime atıp, erekte bir halde bana arkadan yaslandı. Omuzlarımı tutup öpmeye çalıştığı sırada kurtulup hızla odasından çıktım. Ben eşyalarımı toplarken, asansörün kapısının önünde ve sonra da asansörün kapısını tutmak suretiyle gitmemi engelleyip açıklama yapmaya çalıştı. Ofisten çıktığım gibi adliyeye gidip hukuki süreci başlattım. Ofisteki kamera kayıtlarının incelenmesini istedik ancak bir gün önce sorunsuz çalıştığına dair kanıtları dosyaya sunduğumuz kameraların o gün bozuk olduğu iddia edildi. Hiçbir etik değer yargısı olmayan bu kişi avukatlık sıfatını haiz olamamalıdır. En ağır cezayı almalı ve toplum bu gibi kişilerden arındırılmalıdır. Günbegün verdiğim kiloların ve sıçrayarak uyandığım uykuların hesabının sorulmasını istiyorum! Delillerin süratle toplanmasını ve davanın bir an evvel açılmasını istiyorum! Sürecin adil bir şekilde yürütülmesini istiyorum! Kamuoyu vicdanına ve sesine ihtiyacım var! Sesimi duyurmaya ihtiyacım var!”

Yorumlar (4)
Kadının ismini paylaşmayın 2 hafta önce
Lütfen kadının ismini paylaşmayın. Paylaşacaksanız tacizcinin ismini paylaşın
yerel halk 2 hafta önce
BUYRUN SİZE AKP HUKUKU SOKAKTA Kİ TACİZLER BİTTİ ŞİMDİ DEVLET DAİRELERİNDE BAŞLADI... UYAN MARAŞ UYAN...
M 2 hafta önce
Bu avukat lar sahtekar biri Ahmet BAYKUŞ SAKIN DAVA VERMEYİN KARŞI TARAFLA ANLAŞIYOR
kazancı 2 hafta önce
hangi ilde oldu Maraş tamı hanım efendi. kim bu doğru ise çeksin cezasını.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:11
Güneş 07:34
Öğle 12:50
İkindi 15:32
Akşam 17:55
Yatsı 19:13