Özlem Kaymaz, CHP'den milletvekili aday adayı başvurusu yaptı. Türkiye eski güzeli olan Özlem Kaymaz, CHP'den aday adayı oldu. Peki Özlem Kaymaz kimdir?
Özlem Kaymaz, CHP’den aday adayı başvurusu yaptı. CHP’de aday adayı olmak için 2 bin 822 kişi başvurdu. Başvuru yapanlar arasında  1992 yılında Türkiye güzeli seçilen manken Özlem Kaymaz da var. Özlem Kaymaz, İstanbul 1’inci Bölge’den milletvekili aday adayı olduğunu sosyal medyadan duyurdu. Özlem Kaymaz şunları yazdı: “CHP İstanbul 1.Bölge milletvekili aday adaylığı başvurusu yapılmıştır. Bir kadın, bir anne , bir yüzücü, bir yelkenci, bir İtalyan Liseli, bir Galatasaraylı, bir Kadıköylü , bir Türkiye Güzeli , bir engelli çocuk annesi , bir Cumhuriyet çocuğu olarak 16 yıl ülkemden uzakta yaşadıktan sonra şimdi kendi vatanımda, hepimizin davası için elimi taşın altına koymaya karar verdim! Allah utandırmasın. Yolumuz açık olsun.”
ÖZLEM KAYMAZ, ÖN SEÇİMDE TUĞBA ÖZAY İLE YARIŞACAK
Türkiye Güzeli Özlem Kaymaz, İstanbul 1. Bölge’den ön seçime giriyor. Ön seçimde rakipleri arasında manken Tuğba Özay da var.
ÖZLEM KAYMAZ KİMDİR?
Özlem Kaymaz, 14 yaşında Marie Claire’in kapağına çıkan ilk Türk kızı oldu. 1992 yılında 18 yaşındayken Türkiye Güzeli olarak taç giyen Özlem Kaymaz, ‘İtalyan Liseli’, ‘Sörfçü Türkiye Güzeli’ olarak o dönem hafızalara kazındı. 23 yıl mankenlik yaptıktan sonra hayalindeki erkekle, Hollandalı Watze De Vries’le karşılaştı. Evlenip Hollanda’ya yerleşen Özlem Kaymaz, 15 yıl sonra ailesiyle Türkiye’ye döndü.
1992′de Türkiye güzeli seçilen Özlem Kaymaz, 16 yıl Hollanda’da yaşadı.  Üç çocuğu olan Kaymaz’ın oğlu Daniel çok ender görülen Nager sendromu adlı bir hastalıkla doğdu. Bu hastalık dünyada çok az sayıda insanda görülüyor. Özlem Kaymaz, son olarak Türkiye’ye döndükten sonra engelli olan oğlu için yaptığı mücadeleyle gündeme gelmişti.