Çabukel, “Kahramanmaraşlılara ithal adaylar dayatamazsınız. İnşallah milletimizin teveccühü ile 14 Mayıs’ta ithal adayları, yaşadıkları memleketlere geri göndereceğiz” ifadelerine yer verdi. 

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri adayları ilçeleri ziyaret ederek partililerle buluştu. Birbirinden yerli ve milli adayların oluşturduğu listelerle seçime giden İYİ Parti hem partililerden hem de vatandaşlardan tam not aldı.
Teşkilat ziyaretlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dönem İYİ Parti Kahramanmaraş 1. sıra Milletvekili Adayı Av. Ahmet Çabukel, Millet İttifakı’nın, milletin içinden çıkan ve Kahramanmaraş’ta yaşayan adaylarla seçime hazırlandığını; ancak Cumhur İttifakının listelerini süsleyenlerin ise ithal ve Kahramanmaraşlıların tanımadığı isimlerden meydana geldiğini söyledi. 

“Kahramanmaraşlılar Hayal Kırıklığına Uğradı”

Konuşmasında yerli ve milli vurgusu yapan Çabukel, “Kahramanmaraşlılar; kendinden olan, şehrini yakından tanıyan, yaşadığı şehrin sorunlarına hakim ve hizmet üretme kapasitesi olan isimler tarafından mecliste temsil edilmek istiyor. Ancak Cumhur İttifakı’nın ana bileşeni AK Parti’de de küçük ortağında da tanıdık isimleri bulmak zor. Çünkü biri Adana’da büyümüş, biri Ankara’da. Hatta bazılarının memleketi bile Kahramanmaraş değil. Dolayısıyla Kahramanmaraşlılar hayal kırıklığına uğradı. Biz, birbirinden yerli ve milli adaylarımızla, Kahramanmaraş sevdalısı adaylarımızla halkımızın hizmetine talip olduk” dedi. 

“BU ADAYLARINIZ 5 YILDA ANCAK ŞEHRİ TANIR”

AK Parti il başkanlığının 12 Nisan’da parti binasında aday tanışma toplantısı yapmasını da eleştiren Çabukel, şöyle konuştu: “Buradan iktidar partisine sesleniyorum: Listelerinizi ithal adaylarla süslemeseydiniz böyle bir tanışma toplantısı yapma ihtiyacı hissetmeyecektiniz. Daha kendi teşkilatını tanımayan adayların bu şehre nasıl hizmet etmesini bekliyorsunuz? Kahramanmaraş’a sadece Kahramanmaraş’ı tanıyan insanlar hizmet edebilir. Bu adaylarınız 5 yılda ancak şehri tanır, sonra da sürelerini tamamlayıp bir başka ithal aday gelir. Kahramanmaraş’a layık gördüğünüz hizmet anlayışınız bu mu? Hiç mi acımıyorsunuz bu şehre? Bu şehirde yaşayan insanlar, bu kahraman şehir hiç mi umurunuzda değil? Kahramanmaraşlılara ithal adaylar dayatamazsınız. İnşallah milletimizin teveccühü ile 14 Mayıs’ta ithal adayları, yaşadıkları memleketlere geri göndereceğiz.”