CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç'un Elbistan'da kanalizasyonun Ceyhan Nehrine döküldüğü iddiasyla başlattığı tartışma büyüyor. Ali Öztunç sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Burası Elbistan. K.Maraş B.şehir Belediyesi o kadar beceriksizki şehrin kanalizasyonu Ceyhan nehrine dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan nehri doğduğu yerde kirletiliyor.Lafa gelince mangalda kül bırakmayan belediye başkanı, AKP’liler bu rezaletin hesabını sandıkta vereceksiniz." ifadelerini kullanmıştı.

Ali Öztunç'un iddialarını yalanlamayan ve kanalizasyonun Ceyhan Nehrine döküldüğünü kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör şu cevabı vermişti.

"Atom" diyorlardı, bildiğin "atan karınca" çıktı. Mağlubiyeti hazmedemedi bir türlü. Yalana yalan katıp yapılan her işe kör kaldı. Ali, o bölgenin çocuğusun. Sorunun çözümü için 325 Milyon ₺ Atıksu Arıtma Tesisi inşa ediliyor demek bu kadar mı zor ? Yakında açılışa bekleriz

Hayrettin Güngör'ün bu cevabı sonrası Ali Öztunç arka arkaya yaptığı paylaşımlarda çok ağır ifadeler kullandı. İşte Ali Öztunç'un o paylaşımları:

Ey Hayrettin Güngör Elbistan’da Ceyhan’a kanalizasyon akıyor ve ben sana videosunu ispatlı gösteriyorum sen açılış yapacağım diyorsun. Tesis bitene kadar pislik aksın diyorsun yani, öyle mi Moloz Hayrettin?(Maraş’ın ortasını moloza çevirdiğin için millet sana moloz hayrettin diyor)

Moloz Hayrettin Güngör Kahramanmaraş halkı seni de beni de bilir. Eğer cesaretin, yüreğin varsa gel senin istediğin TV’de Maraş’ı konuşalım. Köyleri, yolları, belediyeyi kimlerle yönettiğini, işçinin emekçinin hakkını nasıl vermedigini, yıktığın binanın molozunu herşeyi konuşalım.

Sen Kahramanmaraş’a gelmiş geçmiş en beceriksiz başkansın moloz Hayrettin Güngör o kadar zavallısınki partinin gençleri ve trollerinden medet umuyorsun. Bak sana açık çağrı, çık karşıma bütün Maraş izlesin. Hodri meydan moloz..

2022-09-12_08-02-08

2022-09-12_08-02-29

2022-09-12_08-02-44