2019 yerel seçimlerinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinden aday gösterilmediği için DSP'den aday olan ve CHP'ye seçimi kaybettiren Kamil Dalkara yeniden CHP'ye geçti.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık eski belediye Başkanı Kamil Dalkara yeniden CHP'ye geçti. 2019 yerel seçimlerinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinden aday gösterilmediği için DSP'den aday olan ve CHP'ye seçimi kaybettiren Kamil Dalkara'nın rozetini, Kamil Dalkara'nın yerine yerrine Av. Haydar İkizer'in aday yapılmasını sağlayan Ali Öztunç taktı.

Gözden kaçırmayın

Hayrettin Güngör'ün çürük dediği Özel İdare binası aylardır yıkılamıyor Hayrettin Güngör'ün çürük dediği Özel İdare binası aylardır yıkılamıyor

Kamil Dalkara 2019 seçimlerinde CHP'den aday gösterilmemiş, bunun üzerine partsinden istifa ederek DSP'ye geçmiş ve DSP'den Pazarcık Belediye Başkan Adayı olmuştu. CHP'nin oylarını bölen Kamil Dalkara, seçimi Ak Parti'nin kazanmasını sağlamıştı.

2019 yerel seçimlerinde AkParti 17.901 oy, CHP 10.684 oy, DSP ise 10.067 oy almıştı. Böylece CHP ve DSP'nin toplamda 21 bine yakın oyuna karşılık 17.901 oy alan Ak Parti Adayı İbrahim Yılmazcaan seçimi kazanmıştı. 

kamil-chp

Kamil Dalkara dün düzenlenen törende 3 yıl aradan sonrayeniden 600 kişi ile birlikte CHP'ye geçti.