Kahramanmaraş'ta Cinsel İstismar ve Hırsızlık Suçundan Aranan Suçlular Yakalandı! Kahramanmaraş'ta Cinsel İstismar ve Hırsızlık Suçundan Aranan Suçlular Yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden, çevrim içi gerçekleştirilen çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında  SİBERGÖZ-16 operasyonun gerçekleştirildiğini duyurdu.

Yerlikaya Ankara merkezli Adana, Ağrı, Aydın, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Yalova’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlara dair sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"20 ilde Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile Mücadele kapsamında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “SİBERGÖZ-16” Operasyonlarında 35 şüpheli Yakalandı Çocuklarımızı Koruma İçin Suçlularla Mücadele Etmeye Kararlıyız Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında; Ankara merkezli Adana, Ağrı, Aydın, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Yalova’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Sosyal medya uygulamaları üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu, çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği ve sosyal medya platformlarında çocuk istismarı görüntülerinin paylaştığı tespit edildi. Operasyonlar sonucunda çok sayıda dijital materyale el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında."