Okay: Genel Siyasetten Beklentiler Yerele Yansımamalı

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, vatandaş nezdinde genel siyasetle yerel siyasetin ayrı değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

DULKADİROĞLU 12.03.2019, 18:10
Okay: Genel Siyasetten Beklentiler Yerele Yansımamalı
banner257

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, vatandaş nezdinde genel siyasetle yerel siyasetin ayrı değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Başkan Okay, seçim çalışmalarında vatandaşların sıklıkla genel siyasetten beklentilerini dile getirdiğini ifade etti. Bu beklentilerin takibini yapacağını aktaran Başkan Okay, ancak yerel siyasetle genel siyasetin ayrı tutulması gerektiğini anlattı.

“Seçim seçim zamanlarında kazanılmaz” diyerek ortaya koyduğu hizmetleri referans gösteren Başkan Okay, vatandaşlardan bu hizmetlerin karşılığı olarak destek istediğini anlattı.
Ulaşılabilir bir belediye başkanı olduğunu aktaran Başkan Okay, görev süresi boyunca vatandaşlarla randevusuz bir şekilde görüştüğünü söyledi. Başkan Okay, ayrıca ilçesini her bulduğu fırsatta karış karış gezdiğini de sözlerine ekledi.

GENEL SİYASETTEN BEKLENTİLER YERELE YANSIMAMALI
Vatandaşların genel siyasetten beklentilerinin yerele yansımaması gerektiğini aktaran Başkan Okay, konuyla ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Seçim gezilerimiz çok verimli ve yararlı bir şekilde devam ediyor. Biz vatandaşlarımızı bu geziler esnasında sıkıntılarını dinliyor, çözüm yolları aramaya çalışıyoruz. Ancak, seçim seçim zamanlarında kazanılmaz. Ben göreve geldiğim günden bu zamana kadar fırsat bulduğum her an vatandaşın, esnafın, öğrencinin, öğretmenin, memurun, işçinin, şoförün ve çiftçinin yanında bulundum, onlarla dertleştim. Gezilerimizde bazen vatandaşlarımız ülkenin genel politikası ile yerel politikayı birbirine karıştırıyorlar. Vatandaşlarımız belediye seçimlerinde oy verirken yapılan hizmete ve yapılacak vaat edilen ancak mantıklı ve yapılabilir olması şartıyla oy vermelidir.”
Türkiye her anlamda şaha kalkmış durumdadır

Ak Parti hükümetlerinin ortaya koyduğu hizmetlerin göz ardı edilemeyeceğini dile getiren Başkan Okay, bu hizmetleri ve siyasi süreci şu şekilde özetledi : “2002 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan bu memleketin yönetimini devraldığında ülkemiz ekonomik açıdan batmıştı. Ülkenin ekonomisini düzlüğe Ak Parti çıkarmıştı. Gece gündüz demeden çalışan Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan çıkardı. O dönemde memur ve işçinin parası nasıl ödenecek diye düşünürken, 14 yılda yapılan yatırımlara şimdi baktığımızda ülkenin geldiği noktayı hep birlikte görüyoruz. Vatandaşlarımızın bir endişesi ve kaygısı olmasın ülkemizin ekonomisi çok sağlam temellere dayanmaktadır. Unutmayalım, bir sıkıntı olursa, bu sıkıntıyı bertaraf edecek, memleketimizi bu sıkıntıdan kurtaracak tek lider Recep Tayip Erdoğan’dır. Dün olduğu gibi bugün de ve bundan sonra da Dulkadiroğlu’nun, Kahramanmaraş’ın gelişmesi ve ilçe sakinlerimizin ekonomik gücünü artırmak için var gücümüzle çalışacağız.”

Yorumlar (9)
TÜRK 2 yıl önce
Sayın başkan, benim siyasetten beklentim hakkımın kimseye yedirilmemesi.
Sizin belediyeniz ve onikişubat belediyesi Allah şahit olsun ki benimde çok yakinen tanıdığım insanları torpille 4 milyar maaşa masa başı işlere aldınız.
Beni alın demiyorum. Allah torpille ekmek yedirecekse acımdan öldürsün. Ama bende 4 yıllık lisans mezunuyum asgari ücrete çalışıyorum. liyakatle alın sonra oy isteyin. size ve Hanefi mahçiçek gibi belediye başkanlarına tırnak kadar hakkım varsa helal etmiyorum.
hesap günü sorulmaz sanmayın. herşeyin hesabı fitil fitil sorulacak.
hakan 2 yıl önce
gururu kibiri egosu olmayan tek başkan tek siyasetci..
SAMİMİYET 2 yıl önce
Bu başkanın yüzünde gerçekten samimiyet var.oyum Necati Okaya.Yagmur nereye yagarsa şemsiyeyi oraya tutanlara değil.
Bu Şehrin Insanı 2 yıl önce
BU ŞEHRİN İNSANI

Şu konular da gündeme gelirse çok güzel olur
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, )
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM VE HAYVANCILIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM ( sadece Yedikuyuları ön plana çıkarmak yerine ilçelerdeki turizm alanlarının da gerekli tanıtımının yapılması )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmelidir)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.
Onur 2 yıl önce
Baskanim ins memleket jazanir ama şu yarım bırakılan isleride bitirseniz iz.mesela gafarlilı mahallesi yeni açılan kuyudan su vermeye ne zaman baslayacaksiniz yoksa yıllarca öyle kalacakmi
Nihat 2 yıl önce
İsa Divanlı Mahallesinde tek bir tane park yok, taziye evi yok, çöpler doğru düzgün alınmıyor
Onur 2 yıl önce
Baskanim ins memleket jazanir ama şu yarım bırakılan isleride bitirseniz iz.mesela gafarlilı mahallesi yeni açılan kuyudan su vermeye ne zaman baslayacaksiniz yoksa yıllarca öyle kalacakmi
son gün bugün 2 yıl önce
İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'na sözleşmeli astsubay alımı gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz gün duyurusu yapılan jandarma astsubay alımının bugün başvuru kılavuzu da yayımlandı. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı'na 2343 erkek, 300 kadın astsubay alımı yapılacak, başvuru yapacak adaylarda KPSS'ye girmiş olma şartı aranacak. SON BAŞVURU TARİHİ :13 MART ÇARŞAMBA
Al 2 yıl önce
Türkiye de bu iki şeyi karıştırmayan insan yok,
Oğlum X partili diye oy veren teyze mi ararsın
Oyum Erdoğan`a diye belediye başkanı seçeni mi ararsın
Kılıçdaroğlu`u milletvekilliği seçimliğinde destekleyeni mi ararsın
bunları geçtim İstanbulda gösterilen adayı beğenmedi diye Kahramanmaraştaki adaya bakmadan X partisini desteklemeyen görmüştüm
Tek diyeceğim Seçimden seçime şehrine gelen PARTİ LİDERİ İÇİN, Şehri yönetecek kişiyi belirlememek lazım
Aday kimse ona bakıp AKLINA, YÜREĞİNE YATANA OYUNU VERİRSİN
BAZEN EN SANMADIĞIN PARTİLER EN GÜZEL İNSANLARI ADAY ÇIKARABİLMEKTEDİR.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:22
Güneş 05:48
Öğle 12:37
İkindi 16:18
Akşam 19:16
Yatsı 20:37