Aliyev, Sinirlioğlu'nu kabul etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti. Aliyev, yeni görevinden dolayı Sinirlioğlu'nu tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. İlham Aliyev, Sinirlioğlu'nun...

Aliyev, Sinirlioğlu'nu kabul etti
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti. Aliyev, yeni görevinden dolayı Sinirlioğlu'nu tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. İlham Aliyev, Sinirlioğlu'nun ilk ziyaretini Azerbaycan'a yapmasının önemine dikkat çekerek, devlet başkanlarının da ilk resmi ziyaretinin dost kardeş ülkeye etmelerinin iki ülke arasında ilişkilerin daha da güçlendiğinin göstergesi olduğunu vurguladı. Aliyev, iki kardeş ülke arasında her alanda özellikle siyasi, ekonomi, enerji, kültür gibi alanlarda işbirliğinin iyi sonuçlara ulaştığını ve bundan sonra daha da geliştirilmesi için düzenli olarak görüşmeler yapılacağını bildirdi.
Bakan Sinirlioğlu da Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı olarak Azerbaycan'a ziyaretinden gurur duyduğunu bildirdi. Bakan, Azerbaycan'ın 23 yıl içerisinde fevkalade geliştiğini ve buna bizzat şahit olduğunu dile getirdi. Bakan Sinirlioğlu, Azerbaycan'ı Antalya'da gerçekleştirilecek "G-20" toplantısına davet ettiklerini hatırlattı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224