Büyükşehir Belediyesi'nden Kamuoyu açıklaması!

Kahramanmaraş ile Çin’in Yiwu şehri arasında imzalanan ön mutabakat zaptının bazı basın ve sosyal medya hesaplarından maksatlı şekilde çarpıtıldığı görülmektedir.

Büyükşehir Belediyesi'nden Kamuoyu açıklaması!

Türkiye’den 40 belediyemizin Çin Halk Cumhuriyeti’nin farklı şehirleriyle kardeş şehir ilişkisi bulunmaktadır. Ayrıca Ülkemiz, Çin Halk Cumhuriyeti tarafından başlatılan 65 ülkeden yaklaşık 3 milyar nüfusu ilgilendiren ve önemli yatırım potansiyeline sahip “Kuşak ve Yol” girişimini (Tarihi İpek Yolu Projesini) desteklemektedir.

Ülkemizin dış politika öncelikleri, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ilişkiler, “Yol ve Kuşak” girişimi, şehrimizdeki sanayici ve iş adamalarımızın Çin’deki yatırımları ve ticari faaliyetleri dikkate alınarak; Kahramanmaraş ile Yiwu şehri arasında sadece bir ön mutabakat zaptı imzalanmıştır. Kardeş şehir ilişkisi ancak meclis kararı ve Bakanlık izni ile gerçekleşecek bir süreçtir.

Karşılıklılık ilkesi gözetilerek oluşturulan ve geliştirilmeye çalışılan şehir işbirliklerinin; ülkelerin politikalarının bütünüyle desteklendiği anlamına gelmeyeceği gibi farklı yönlere çekilerek siyasi veya politik mülahazalara da konu edilmesi doğru değildir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
maalesef
maalesef - 4 hafta Önce

konu doğru anlaşılmış ve çarpıtılmamıştır. çok yazık ediyorsun, orada müslüman kardeşlerimize zülmeden zalimlerle bunu yapamazsın. sana bunun için yetki vermedik. bu pkk ile işbirliği israil ile işbriliği yapıp şehitlerin kanı hiçe saymaktan başka bir şey değildir. acilen bu hatadan vaz geç. ahiretet hakkımız haram olsun

ABDURRAHİM KARAKOÇ
ABDURRAHİM KARAKOÇ - 4 hafta Önce

“Esir iken Kırım, Kerkük, Türkistan,

Bana zindan olur Maraş, Elbistan

İbni Sîna, Dedem Korkut, Alparslan

Susarsam, hakkını helâl etmesin!” şiiri herşeyi anlatıyor

Ali Kemal
Ali Kemal - 4 hafta Önce

Yatırım söz konusu ise gerisi teferruat değil mi ? Sonra din iman para olmuş deyince her türlü küfürü ediyorsunuz..

Alyanak  osman
Alyanak osman - 4 hafta Önce

Adamlar türk vatandaşları doğrasınlar, bizim maras belediyesi de dondurma ikramları ile karşılayıp sonrada doğramaları ayrı politika ayri diye basın açıklaması yapsin. Tecavüze ugra sonra seni alacaklar demek gibi bisey

Kazim Koyuncu
Kazim Koyuncu - 4 hafta Önce

Burada carpitilan hiçbir sey yoktur. K.maras adına utanc verici bir durumdur

ÖMER
ÖMER - 4 hafta Önce

AGAM BİZİMLE EĞLENİ

Başkan
Başkan - 4 hafta Önce

Ne yani Türkiye de 40 belediyenin çin ile kardeş şehir olması k.maraş belediyesini akladı mı. Orda öldürülen Türkleri bizim ticari anlaşmalarımızdan dolayı görmezlikten mi gelelim. Belediye bu açiklamayla kendini temizlemis mi oldu şimdi.bu açıklamadan benim anladığım evet orda ölen kardeslerimiz var ama bizimde ekonomik iliskilerimiz var bu yuzden ses cikarmamamiz gerekir demek istiyor.

Yüzsüzlük açıklaması
Yüzsüzlük açıklaması - 4 hafta Önce

40 tanesi Türk düşmanı ise Sütçü İmamın torunları da mı öyle olacaktı utanmadan bir de yazı yayınlıyorlar

bilgin
bilgin - 4 hafta Önce

Amerika, Rusya Avrupa gibi ülkeler milyonlarca Müslümanın kanını dökerken bu ülkelerle ilişkilere hiç sesiniz çıkmıyor

Ede ede
Ede ede - 4 hafta Önce

Büyükşehir belediye bilmelidir ki biz Türkiye'de ve dünyadaki tek madalyalı şehiriz diğer 40 il bizleri ilgilendirmiyor biz kardeşlerimize zulümeden şerefsizlerle el sıkışmayız bir Kahramanmaraşlı olarak bu durumdan utanıyorum.

ne zaman bu kafa değişecek!!
ne zaman bu kafa değişecek!! - 4 hafta Önce

İletişim en önemli unsur. Bu adamlara sırtınızı dönerek elinize ne geçecek? Uygur Türklerine bir faydanız mı dokunacak? En azından iletişim kurarak bizi anlamalarını sağlayabiliriz. Uluslararası ilişkilerde duygusallık zaaftır. Amerika da Rusya'nın da üzerimizde ki emellerini bildiğimiz halde ilişkiye devam ediyoruz. Popülizm peşinde koşmaya bayılıyoruz. Anlık tepkiler sadece..3 güne normal hayata devam..

Nuri
Nuri - 4 hafta Önce

Aldığımız ürünlerin p i çin menşeili. Milliyetçilik tek raraflı olmaz. Hadi sıkıyorsa bırakın elinizdeki Iphone ları "Made in China" hadi bakalım.

drsn
drsn - 4 hafta Önce

nooldu ya biz ne dedik iki haberide yapan sizsiniz.

kahramankentli
kahramankentli - 3 hafta Önce

Dogu Türkistandaki Türk kardeşlerimizin katledilmesini bahane ederek tepki gösteren hemşerilerim kuru laf la olmaz tepki. nuri arkadaşımızın da dediği gibi çin menşeili ürünleri almayın da görelim. eminimki burda tepki göstreren arkadaşların elindeki telefonlar dahil bir çok ürün çin malıdır. kaldi ki sorunlar duygusal yaklaşarak çözülmez.


SIRADAKİ HABER

banner122