Büyükşehir Belediyesi'nden Kamuoyu açıklaması!

Kahramanmaraş ile Çin’in Yiwu şehri arasında imzalanan ön mutabakat zaptının bazı basın ve sosyal medya hesaplarından maksatlı şekilde çarpıtıldığı görülmektedir.

DÜNYA 26.08.2019, 11:50
Büyükşehir Belediyesi'nden Kamuoyu açıklaması!

Türkiye’den 40 belediyemizin Çin Halk Cumhuriyeti’nin farklı şehirleriyle kardeş şehir ilişkisi bulunmaktadır. Ayrıca Ülkemiz, Çin Halk Cumhuriyeti tarafından başlatılan 65 ülkeden yaklaşık 3 milyar nüfusu ilgilendiren ve önemli yatırım potansiyeline sahip “Kuşak ve Yol” girişimini (Tarihi İpek Yolu Projesini) desteklemektedir.

Ülkemizin dış politika öncelikleri, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ilişkiler, “Yol ve Kuşak” girişimi, şehrimizdeki sanayici ve iş adamalarımızın Çin’deki yatırımları ve ticari faaliyetleri dikkate alınarak; Kahramanmaraş ile Yiwu şehri arasında sadece bir ön mutabakat zaptı imzalanmıştır. Kardeş şehir ilişkisi ancak meclis kararı ve Bakanlık izni ile gerçekleşecek bir süreçtir.

Karşılıklılık ilkesi gözetilerek oluşturulan ve geliştirilmeye çalışılan şehir işbirliklerinin; ülkelerin politikalarının bütünüyle desteklendiği anlamına gelmeyeceği gibi farklı yönlere çekilerek siyasi veya politik mülahazalara da konu edilmesi doğru değildir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Yorumlar (14)
maalesef 8 ay önce
konu doğru anlaşılmış ve çarpıtılmamıştır. çok yazık ediyorsun, orada müslüman kardeşlerimize zülmeden zalimlerle bunu yapamazsın. sana bunun için yetki vermedik. bu pkk ile işbirliği israil ile işbriliği yapıp şehitlerin kanı hiçe saymaktan başka bir şey değildir. acilen bu hatadan vaz geç. ahiretet hakkımız haram olsun
ABDURRAHİM KARAKOÇ 8 ay önce
“Esir iken Kırım, Kerkük, Türkistan,

Bana zindan olur Maraş, Elbistan

İbni Sîna, Dedem Korkut, Alparslan

Susarsam, hakkını helâl etmesin!” şiiri herşeyi anlatıyor
Ali Kemal 8 ay önce
Yatırım söz konusu ise gerisi teferruat değil mi ? Sonra din iman para olmuş deyince her türlü küfürü ediyorsunuz..
Alyanak osman 8 ay önce
Adamlar türk vatandaşları doğrasınlar, bizim maras belediyesi de dondurma ikramları ile karşılayıp sonrada doğramaları ayrı politika ayri diye basın açıklaması yapsin. Tecavüze ugra sonra seni alacaklar demek gibi bisey
Kazim Koyuncu 8 ay önce
Burada carpitilan hiçbir sey yoktur. K.maras adına utanc verici bir durumdur
ÖMER 8 ay önce
AGAM BİZİMLE EĞLENİ
Başkan 8 ay önce
Ne yani Türkiye de 40 belediyenin çin ile kardeş şehir olması k.maraş belediyesini akladı mı. Orda öldürülen Türkleri bizim ticari anlaşmalarımızdan dolayı görmezlikten mi gelelim. Belediye bu açiklamayla kendini temizlemis mi oldu şimdi.bu açıklamadan benim anladığım evet orda ölen kardeslerimiz var ama bizimde ekonomik iliskilerimiz var bu yuzden ses cikarmamamiz gerekir demek istiyor.
Yüzsüzlük açıklaması 8 ay önce
40 tanesi Türk düşmanı ise Sütçü İmamın torunları da mı öyle olacaktı utanmadan bir de yazı yayınlıyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın