Esed katletmeye devam ediyor!

Beşşar Esed rejimi, Suriye'nin güneyinde ABD-Rusya'nın güvenli bölge ilan ettiği Dera ilini uçaklarla hedef alıyor. Saldırılarda aralarında çocukların da bulunduğu 20 sivil yaralandı.

Esed katletmeye devam ediyor!

Beşşar Esed rejimi, Suriye'nin güneyinde ABD-Rusya'nın güvenli bölge ilan ettiği Dera ilini uçaklarla hedef alıyor. Saldırılarda aralarında çocukların da bulunduğu 20 sivil yaralandı. rejim, Dera'yı temmuzdan bu yana ilk defa hedef alıyor.

Sabah saatlerinde başlayan hava saldırılarında ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da olduğu 20 sivil yaralandı. Dera ve batısındaki Kuneytra, 3-4 Mayıs'taki Astana toplantısında gerginliği azaltma bölgeleri içine alınmıştı.

Ancak 4-5 Temmuz'daki toplantı sırasında ABD ve Rusya, güney cephesi olarak anlandırılan bu bölgeyi Astana anlaşmaları kapsamından çıkarıp, ayrı bir güvenli bölge olarak ilan etmişti. Rejim, o dönemden bu yana güney cephesine hava saldırılarını durdurmuştu.

Esed rejimi, ülkenin kuzeyindeki İdlib ilinde de öğle saatlerinde bir anaokulu ve bazı sivil yerleşimleri hedef almış, 4 sivil ölmüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224