Rumlar, Yunanistan'ın yeni Başbakanı Çipras'ı dört gözle bekliyor

Rum Yönetimi, yeni seçilen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın ilk yurtdışı ziyaretini dört gözle bekliyor. Pazartesi günü Kıbrıs Rum Kesimi'ne gelmesi beklenen Çipras, önce Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile görüşecek,...

DÜNYA 31.01.2015, 11:34
Rumlar, Yunanistan'ın yeni Başbakanı Çipras'ı dört gözle bekliyor
banner257
Rum Yönetimi, yeni seçilen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın ilk yurtdışı ziyaretini dört gözle bekliyor. Pazartesi günü Kıbrıs Rum Kesimi'ne gelmesi beklenen Çipras, önce Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile görüşecek, ardından heyetler arası görüşmede bulunarak ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sözcü Hristodulidis, Çipras’ın Rum siyasi partileriyle de bazı temaslar gerçekleştireceğini belirtti. Hristodulidis, "Yunanistan’ın yeni başbakanını dört gözle bekliyoruz. Yapılacak görüşmelerde, iki ülke arasında ezelden beri var olan sıkı işbirliğinin ortaya çıkacağından eminiz." dedi.

Çipras-Anastasiadis görüşmesinde Kıbrıs sorunu, ekonomi ve Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerinin masaya yatırılacağını aktaran Rum Sözcü, bu gelişmelerin yanı sıra daha birçok başka konunun da ele alınacağını ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?