Milletvekilinden İl Milli Eğitim Müdürüne İstifa Çağrısı

Sınavlardaki başarısının her geçen yıl düşmesinden sorumlu tuttuğu İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’u istifaya davet eden Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, ağır eleştirilerde bulundu.

Milletvekilinden İl Milli Eğitim Müdürüne İstifa Çağrısı

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, son Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarına göre Aydın’ın başarı sıralamasında 43. sıraya gerilemesi konusunu TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesiyle gündeme getirmişti. CHP’li Bülbül, bu kez de sınavdaki başarısızlıkta sorumlu tuttuğu Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’u istifaya davet etti. Aydın’ın geçmiş dönemlerde eğitim konusunda çok iyi bir noktada olduğunu hatırlatan Süleyman Bülbül, “Ben il Milli Eğitim Müdürü’nü tanımıyorum ama ortada bir başarısızlık varsa gereğini yapmalı ve istifa etmelidir” sözleriyle eleştiri oklarını Seyfullah Okumuş’a çevirdi.

“EĞİTİM CEMAATLERE BIRAKILIYOR”

17 yıllık AK Parti iktidarında Milli Eğitim diye bir şey kalmadığını savunan CHP’li Süleyman Bülbül, “15 Temmuz öncesi yargıyı cemaatlerin eline bıraktıkları gibi şimdi de eğitimi cemaatlerin eline bırakıyorlar. Efeler’deki eski SGK binasını ve Osmanlı döneminden kalan bir konağı, Fen Lisesi’nin ek binasını, Nazilli’de FETÖ’den kalan öğrenci yurdunu hangi cemaate verdiklerini açıklasınlar. 15 Temmuz’u tekrar yaşamamak için Atatürk devrimleri ışığında Milli Eğitim’e dönülmeli diyoruz” sözleriyle hükümetin eğitimdeki icraatlarını sert sözlerle eleştirdi.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ’NE YÜKLENDİ 

CHP’li Süleyman Bülbül, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al’a da yüklendi. Müdür Al’a, “Geçen Ekim ayında Aydın Adliyesi’nde hangi davanız vardı? Siz sanık mısınız? Neden yargılanıyorsunuz?” sorularını yönelten Bülbül, “Bu soruların yanıtını açıklayın. Cevabını bekleyeceğiz, eğer gelmezse bir açıklayacağız” dedi. CHP’li ve İYİ Parti'li belediyelere işe alımları konusunda yöneltilen eleştirileri de yanıtlayan Bülbül, “Millet İttifakı başkanları halk için çalışıyorlar. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun icraatları zaten ortada. Başka yerlerde yapılmış yanlışlar var ise onları da yine biz düzeltiriz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 23:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru tesbit
Doğru tesbit - 3 ay Önce

Tesbit doğru il ve ilçelerde eğitim il ilçe müdürlerinden sorulmalı. Eğitimi ilde o şekillendiriyor. Diğer gelişmiş ülkelerde olduğu gibi. Başarısız olan istifa etmelidir. Bizde bu erdemi gösterecek olmaz. Görevden alınmalıdır.

sorumlu
sorumlu - 3 ay Önce

il deki başarısızlığın ilçedeki başarısızlığın tek sorumlusu il ilçe müdürüdür. hesap vermelidir.

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 3 ay Önce

Bu zihniyetle eğitim asla düzelmez

hasan
hasan - 3 ay Önce

Milletvekili yanlış bakmıştır. %20lik dilime bakması lazım

SIRADAKİ HABER

banner122