Okulların açıldığı ilk gün 81 ilden 81 okula Maraş dondurması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sosyal medyadan yaptığı 'okulun ilk günü ilk teneffüzün 40 dakika olacağı" şeklindeki mesjına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'den 'O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz' cevabı geldi.

EĞİTİM 18.03.2020, 13:42 18.03.2020, 17:51
Okulların açıldığı ilk gün 81 ilden 81 okula Maraş dondurması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından dün yazdığı mesajda öğrencilere korona virüs tehdidi ile tatile giren okulların açıldığı ilk gün, ilk teneffüsün 40 dakika olacağını ifade etmişti. Bakan Selçuk mesajında şunları söylemişti: okula 

"Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız." ilden 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un mesajına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'den cevap geldi. Güngör mesajında okulların açıldığı ilk gün ilk teneffüs 81 ilden 81 okula dondurma sözü verdi. Güngör mesajında şunları söyledi:

O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz. Sn. Bakanım

@ziyaselcuk

, 40 dk. teneffüste çocuklarımızın mutluluğunu Maraş Dondurmamız ile tatlandırmak isteriz. 81 ilden 81 okulumuza dondurmalar bizden. ;)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Okula döndüğümüz gün ilk teneffüs 40 dakika. Söz!" twitine, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, "O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz." diyerek 81 ilden 81 okula dondurma sözü verdi.

Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada, hem dünyayı hem de ülkeyi etkileyen bir virüsle karşı karşıya olduklarını, bu konuda hem devletin hem de hükümetin almış olduğu tedbirleri takdirle karşıladıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Valilik koordinasyonunda bütün teşkilatla birlikte hükümet tarafından açıklanan ve yayınlanan tebliğlerin gereğini yerine getirmeye çalıştıklarını dile getiren Güngör, bu süreçte vatandaşların morale ihtiyaçlarının bulunduğunu belirtti.

Bakan Selçuk'un sosyal medya hesabı Twitter'dan "Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız." mesajına Kahramanmaraş olarak kayıtsız kalmadıklarını dile getiren Güngör, şunları kaydetti:

"Bugün Milli Eğitim Bakanımızın attığı bir twit vardı. Öğrencilerimize hoş bir mesaj vermişti. Biz de buna nasıl destek oluruz diye arkadaşlarımızla düşündük. Uzun teneffüs süresini Maraş dondurması ile tatlandırmak istiyoruz dedik. Bu da çok beğeni kazandı. Bizim buradaki amacımız, vatandaşlarımıza moral vermek. Bakanımızın vermiş olduğu mesaja destek vermek, moral ve motivasyon sağlamak amacıyla böyle bir twite cevap verdik. Bakanımız aradı teşekkür etti. Biz de Kahramanmaraş olarak 81 ilimizde Bakanlığımızın belirleyeceği okullarımızda öğrencilerimize moral ve motivasyon artırmak amacıyla bu şekilde bir destek vermiş olacağız. Bakanımıza da ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugünler moral, motivasyon ve destek günleridir."

Yorumlar (21)
Has Maraşlı 3 hafta önce
Sayın başkan sen dondurmayı bırak hayvan barınağı na mama alda hayvanlar birbirini yemesin.
bozkurt 3 hafta önce
hangı dondurmacı ile ortaksın başkan
FOTON 3 hafta önce
HANİ PARA YOKTU
maraşlı 3 hafta önce
başkan dondurmayı bırak başkanlıga bak kardeşim sanane
Vatandas 3 hafta önce
Akedas sıra sende hadi faturalara yüzde 50 indirim bekliyoruz
Dondurma şehri 3 hafta önce
slm çok güzel olur Başkanım Belediyemizin parası zaten yok ama senin bir maaşın yeter tşk
elbistanlı yusuf 3 hafta önce
Dondurma gibi sogudum bu kentin isbilmezlerinin elinden
Can maraşlı 3 hafta önce
Kendi cebinden karşılayacaksa sorun yok. Elbette çocuklar Türk milletinin çocuklarıdır. Balalarımızdır, geleceğimizdir. dondurma firmalarını bu işe dahil edecekse onda da sorun yok. Canı isteyen firma katılır. Amma bedelinin faturası belediyeye kesilecekse ona da bişey demem. % 65 oy ile şehrül emin seçildi. Geriye kalan % 35 ile helalleşmesi gerekir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın