Sesimden Kahramanmaraş Kitapları Projesi Tamamlandı

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge desteği ile gerçekleştirilen, Kahramanmaraş Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademenin de ilk eTwinnig projesi olan 'Sesimden Kahramanmaraş Kitapları' adlı görme engelli bireylere yönelik engelsiz yaşamı desteklemeyi amaçlayan projemiz tamamlandı.

EĞİTİM 16.06.2021, 23:16
Sesimden Kahramanmaraş Kitapları Projesi Tamamlandı
banner257

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge desteği ile gerçekleştirilen, Kahramanmaraş Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademenin de ilk eTwinnig projesi olan 'Sesimden Kahramanmaraş Kitapları' adlı görme engelli bireylere yönelik engelsiz yaşamı desteklemeyi amaçlayan projemiz tamamlanmıştır.

Kahramanmaraş ili bünyesindeki okullardan oluşturulan on ortaklı gerçekleştirilen proje sonuç ürünleri, sesli masal ile sesli şiirler dijital ortama aktarılarak Türkiye genelinde ki on beş görme engelli okuluna gönderilmiştir.

Okulumuzu temsil eden Özel Eğitim Öğretmenimiz Utku Can Görgel iki öğrencisiyle birlikte katıldığı proje hakkında: 'Şehri kurtarmak için yiğitçe mücadele ederek kahramanlık madalyası alan Kahramanmaraş'ımızı anlatan kitap ve şiirleri sesli kütüphane haline getirerek görme engelli bireylerin kullanımı için dijital envanterlerine dahil etmekten dolayı öğrencilerimle mutluluk duymaktayız. On ortaklı bu projemizde; proje ortaklarıma ve okul idaremize teşekkür ediyorum.' dedi.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 03:46
Güneş 05:24
Öğle 12:44
İkindi 16:34
Akşam 19:54
Yatsı 21:25