Erkoç'a KARDEMİR'den görev!

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş.'nin (KARDEMİR) seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında yeni yönetim belirlenirken, önceki dönem Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'ta görev aldı.

EKONOMİ 05.11.2020, 15:39
Erkoç'a KARDEMİR'den görev!
banner257

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş.'nin (KARDEMİR) seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında yeni yönetim belirlenirken, önceki dönem Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'ta görev aldı. 

20 Yıla yakındır Güleç, Yücel ve Yolbulan aileleri tarafından yönetilen KARDEMİR A.Ş’ye 2020 yılının 2 Kasım’ında yapılan Genel Kurulunda hakim hissedar aileler olan Kamil Güleç ve Mustafa Yolbulan’ın dışında 9 tane daha isim devletin tavsiyesi üzerine yönetim kurulu üyeleri olarak hissedarlar tarafından seçildiler. 

KARDEMİR Eğitim ve Kültür Merkezi'nde yapılan seçimli olağanüstü genel kurulun ilk oturumunda belirlenen A, B ve D grubu yönetim kurulu adayları ikinci oturumda oylanarak belirlendi. 
Oturum başkanlığını Mustafa Aydın'ın yaptığı genel kurula, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan, hissedarlar ve iş adamları katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan ikinci oturum basına kapalı olarak gerçekleşerek, sabah saatlerinde belirlenen adaylar tek tek oylandı. Yapılan oylama sonucunda A grubunda Mustafa Yolbulan, Alparslan Bayraktar, Muhammet Ali Oflaz ve Fatih Mehmet Erkoç, B grubunda Yusuf Canbolat ve Kamil Güleç, D grubunda ise Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, KARDEMİR yeni yönetimini oluşturan isimler oldu. 

Yönetim kurulu üyelerinin seçiminin ardından SPK'yı temsilen bağımsız yönetim kurulu üyeleri olarak önerilen Erdal Erdem, Mustafa Aydın, Prof. Dr. Ercüment Arvas ve Ömer Demirhan tek tek yapılan oylama ile belirlendi.

Yorumlar (11)
Düşünce 3 hafta önce
Ne diyelim? Hak etmiş midir?
DİLEK 3 hafta önce
Uyusunda büyüsün ninni der gibi...
Velasr 3 hafta önce
Ne alaka kardeşim. Veysi kaynak ziraat bankasına erkoç kardemire. Ak partide boşta gezen yöneticilerine ne güzel iş buluyorlar. Vatandaş işsiz. 17 yıllık ak parti üyesiyim 2 yıldır işsizim. Yazıklar olsun sizlere.
Ben Been 3 hafta önce
Allah tan korkun yeter artık. Yapmayın bu atamaları. yeter artık yeter.
K.marasli 3 hafta önce
Belediyeyi devir yaparken kac para borc ile devir etti..simdide demir ayni sorun demir fabrikasının başına gelecektir cok yazık.....
Adamın krali 3 hafta önce
Türkiyede en az borcu olan belediye maraş belediyesi bir kaç tane kendini bilmez yok şu kadar borç bu kadar borç bu kadar yapilan köprülü kavsaklar kayak merkezi asfaltsiz kalmayan koy yolları yapılan yatırımlar var hayretin güngör borç diyor başka bir şey demiyor sende yap belediyenin borcu olsun varsa bi yolsuzluk mahkemeye ver kedi ulaşamadığı cigere pis dermiş o misal adamın kralı fatih mehmet Erkoç başkanım bir gün kimseyi kapıdan cevirmedi Hayrettin güngör muhtarlara 6 ay sonraya randevu veriyor bırak vatandaşı fark buu öyle yalan yanlış duyduğunuz şeyleri yırtık fdondan çıkar gibi atmayın iftira kötü bir şeydir
Vatandaş Rıza 3 hafta önce
İnşAllah gün gelir çatlarsınız haramzadeler
Hüseyin Dökme 3 hafta önce
Fatih Bey,in yerinde olsam kabul etmezdim.Karden
mir nire (Karabük) Kahramanmaraş nere. Arpalık ovasında ne iş olabilir.
Kadir ksnlı 3 hafta önce
Ne alaka...yemleyin,aç kurt gibi heryeri tarumar edin,Allah gözünüzü doyursun...
Vatansever 3 hafta önce
Liyakadsiz
TEMENNİ 3 hafta önce
ALLAH YARDIMCINIZ HIZIR ATA YOLDAŞINIZ OLSUN SAYIN BAŞKANIM.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:18
Öğle 12:25
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:42