Kahramanmaraş'ın Ağabeyi kim olacak?

Yıllardır Ankara’da lobicilik faaliyeti yürütemeyen Kahramanmaraş, kendi bünyesinde yetiştiremediği ağabey eksiğini de her zaman hissediyor.

EKONOMİ 21.05.2019, 13:59
Kahramanmaraş'ın Ağabeyi kim olacak?
banner257

Adana’da Sabancı ailesi, Gaziantep’te Sanko ailesi şehrin isteklerini Ankara’ya hızlı bir şekilde iletirken, Kahramanmaraş bu eksiği her geçen gün daha da hissediyor.

1950 yılında Sanayi Üretimine hızla başlayan, Devletten aldığı 1 kuruş desteği 2 kuruş yatırıma dönüştüren ve çalışkanlığı ile 1993 yılında Türkiye’de en çok araba girişi yapan il unvanını alan Kahramanmaraş bünyesinde ki ağabey eksikliğini her geçen gün daha da hissediyor.

Gaziantep’te Abdulkadir Konukoğlu’nun şehrin ağabeyi olması neticesinde, 7 OSB açarken, Kahramanmaraş hala 3 OSB ile yerinde sayıyor.

Gaziantep’e yaptığı yatırımlardan ziyade, Türkiye’nin bir çok noktasına yatırım yaparak, istihdam sağlayan Abdulkadir Konukoğlu’nun da Kahramanmaraş’ta çimento yatırımı bulunuyor.

“ Mesele Gaziantep ise biz 5 dakikada toplanırız “ diyerek kamu kurumları ve kuruluşlarını iş adamları topluluğunu aynı masa etrafında toplayan Konukoğlu Ankara lobisini ise en etkin şekilde kullanıyor.

Kahramanmaraş’ta ise servetine servet katan iş adamları, şehrin ağabeyi pozisyonuna hala gelmek istemiyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi içerisinde 2 şirketi bulunan Forbes Dergisinde yayınlanan ve Türkiye’nin en fazla yardım yapan 50 hayırseveri içerisinde bulunan Kahramanmaraşlı iş adamı Hanefi Öksüz’ün ise Kahramanmaraş’ın ağabeyi pozisyonuna en yakın isim olmasına rağmen henüz bir girişimde bulunmaması Kahramanmaraş’ta ağabey kim olacak dedirtiyor?

Haber46 olarak buradan bir çağrıda bulunuyoruz, yerli otomobilin üretim bandına girmesi konuşulurken, Kahramanmaraş’a alınması için şehrin ağabeylerinin ve şehir erklerinin bir an önce harekete geçmesini temenni ediyoruz.

Yorumlar (64)
EDEM 1 yıl önce
BİZİMKİLER ANKARALI LARI GÖRÜNCE YANİ BÜROKRATLARI KAÇACAK YER ARIYO G.ANTEP İÇİNDE TAM TERSİ BÜROKRATLAR ONLARDAN KAÇIYO YİNE NE İSTEYECEK DİYE.BİZİMKİLERİN DAYILIĞI GARİBAN ÇALIŞANA.
Sahipsiz memleketim 1 yıl önce
ŞUNU NET Bİ ŞEKİLDE SÖYLEYEYİM
G ANTEBİN SİYASETÇİSİ VE İŞ ADAMLARININ ÖNCELİKLİ GAYE AMACI MEMLEKETLERİDİR HERŞEYDEN ÖNCE G. ANTEBI DÜŞÜNÜR BİZE GELİNCE K MARAŞLI İŞ ADAMI VE SİYASETÇİ SADECE KENDİNİ DÜŞÜNÜR UMRUNDA OLMAZ MEMLEKETİ SEVDASI K MARAŞI KENDI İŞİ YOLUNDAMI SIKINTI YOK O ZAMAN EVET BU MANTIK BU ANLAYIŞ BU MEMLEKETTE DEĞİŞMEZSE K MARAŞ NE IFLAH OLUR NE İLERLER NEDE İSTEDİĞİ HİZMETİ ALIR VE AÇİKCA SUNUDA SÖYLEYEYİM BU MEMLEKETE İHANET ETMEYİN SAYIN SİYASETÇİ VE İŞ ADAMLARI
Edem 1 yıl önce
Her paralıyı ede, her sakallıyı dede zanneden bu Maraşlılar her cübbeliyi de hoca sanıp kanıyor.
Sesli güldüm 1 yıl önce
Gaziantep le kıyaslama yapmışsınız da aramızdaki fark apaçık ortada değil mi?
Gaziantep Fatma şahin i yani eski bakanı %50 oyla seçerken, siz Kahramanmaraş halkı Hanefi mahçiçek e bile %70 oy verdiniz . kusura bakmayın da sizin abiye falan ihtiyacınız yok. biraz ufka ihtiyacınız var...
ahmet atlı 1 yıl önce
ne abisi önce alış veriş yaptığı esnafın parasını sonra işcinin sonrada ortakların haklarını verecek sonrda abi olacak...
kahraman 1 yıl önce
Sayın haber Editörü Bizimkiler kendi Menfatından başka hiç bir sorunu dile getirememez mevzu Aksu oldumu kaçcak delik ararlar acaba ucu bize dokunur diye.Kaleye bir top misali
HAYDAR 1 yıl önce
Abdulkadir KURTUL'dan başka kimse Kahramanmaraş'a ağabeylik yapamaz.
drsn fdkr 1 yıl önce
yalaka
RY 1 yıl önce
bizimkiler abi denince cemaat zanneder
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?