Kahramanmaraş ZMO’dan Kadınlar Günü’ne Özel Program

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Kahramanmaraş Şube Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel program düzenledi.

Kahramanmaraş ZMO’dan Kadınlar Günü’ne Özel Program

ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Ziya Dumlupınar ve ZMO Kadın Komisyonu Başkanı Bertan Kayıran, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın üyeleriyle bir araya geldiler.

Kervanhan’da düzenlenen programda günün anlam ve önemi dair bir konuşma yapan Başkan Dumlupınar, kadınların en fazla tarım alam alanında çalıştığına dikkat çekerek; “Ziraat Mühendisleri olarak bunu çok önemsiyoruz. Tarlada çalışanlarından tutun, akademisyen olarak da kadınlarımız tarımın her alanında yer alıyor. Bunun sayısını artırmaya çalışmalıyız.

Tabi bizler mesleğimizden dolayı tarıma değindik, ancak kadınlarımızın her meslek grubunda ve siyasette başarılara imza attığına şahidiz. Temennimiz toplumumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın bu alanlarda daha da sayılarının artmasıdır. Kadınıyla erkeğiyle omuz omuza üreten bir ülke kalkınmada başarılı olabilir” dedi.

Kadınlar gününün bir güne sığdırılmaması gerektiğini de söyleyen Dumlupınar; “Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Kadının toplumun temel taşı olduğuna vurgu yapan ZMO Kadın Komisyonu Başkanı Bertan Kayıran da, Kadın cinayetlerinin, şiddetin olmadığı, özgürlüğün, sevgi ve saygının olduğu bir yıl dileyerek: “Kadınlarımız günümüz kutlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
metehan
metehan - 8 ay Önce

devletin ziraat mühendisleri meslekle alakaları yok bir tanesini arazide görmedim iyi mmaş alıyorlar klımalı ofislerde vakit geçiriyorlar biz çiftçilere asla faydaları yok

Ahmet AZAK
Ahmet AZAK - 8 ay Önce

8 Mart Kadınlar gününün anlam ve önemini acaba kaç kişi biliyor.Şöyle etrafıma bakıyorumda sivil toplum kuruluşları olsun eşler olsun arkadaşlar olsun hediyeler alıyor, alış-veriş yapıyorlar yani bir bayram havasında kutluyorlar.Oysa 8 Mart emekçi kadınların hak arama günü, yas günü. eh işte anlamını bilmeyince böyle lay lay lom

SIRADAKİ HABER

banner122