Mehmet Ali Saman Projelerini Açıkladı

Kahramanmaraş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Mehmet Ali Saman Düzenlediği Basın toplantısı ile gerçekleştirmeyi hedeflediği projelerini anlattı.

Mehmet Ali Saman Projelerini Açıkladı

Kahramanmaraş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Mehmet Ali Saman Düzenlediği Basın toplantısı ile gerçekleştirmeyi hedeflediği projelerini anlattı.

09 Ocak 2014 Perşembe 08:53
Mehmet Ali Saman Projelerini Açıkladı
“Emeğiniz bize emanet” sloganıyla yola çıkan Mehmet Ali Saman, seçildiğinde şeffaf bir yönetim ve Ahilik Kültürü çerçevesinde üyeleriyle birlikte bir yönetim hedeflediğini söyledi. 
Şoför esnafının kendisinden büyük beklentilerinin olduğunu ve projelerini o yönde hazırladığını İfade eden Saman Pazar günü yapılan olan seçimin hayırlara vesile olmasını diledi. 

Mehmet Ali Saman, basın toplantısında kendisine destek veren Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Kır, Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatif Kahramanmaraş Bölge Birlik Başkanı Ali Rıza Kekeç, Teknik Makine Odası Başkanı Mustafa Yaman, Asya Lojistik Sahibi Bekir Eryılmaz, Yörük Nakliyat Sahibi Ahmet Yörük, Işık Nakliyat Sahibi Aharun Başa ve çok sayıda oda üyesinin beraberinde hazırladığı projeleri şu şekilde anlattı: 

“Şehrimizden C2 Yetki Belgeli tırların yurt içi taşıma yapmalarına son vereceğiz. Şehrimize ait C2 Yetki Belgeli firmalarımızın oluşmasını sağlayacağız.

Nakliyeci esnafının güçlenip gelişmesi, hak ettiği yere gelmeleri için her türlü örgütlenmelerine destek vereceğiz.

Hizmet rekabetini öne çıkartan anlayışı hakim kılacağız.

Biz Gelirsek;
Sorunların mağduru olan nakliyeci esnafımız için; hizmet alan sanayici ve iş adamlarımızla işbirliği içinde nakliyeci esnafımızın hakkını savunan bir yönetim oluşturacağız.
Kahramanmaraş'ta haksız rekabete yol açan sektörel faktörlerin karşısında, esnafımızın yanında olacağız. 

Kahramanmaraş'taki taksici esnafımızın emeklerinin karşılığını kazanması, vatandaşımızın hizmetten daha fazla faydalanabilmesi için tedbirler ve teşvikler oluşturacağız.

Fabrika servislerimizin sıkıntılarını, esnaf-işveren arasında gerekli koordinasyonu sağlayarak sonlandıracağız.

Esnafımızın ekonomilerinin güçlenmesi için her türlü meslekî örgütlenmelerine destek vereceğiz.

Biz Gelirsek;
Odamızı ilgilendirmeyen işlere karışmayacağız. Mesaimizi esnafımızın güçlenip ekonomilerinin büyümesine harcamayacağız. Oda'mızın görevleri kanunla belirlenmiş olup, yasal sınırlarda hizmet verirken AHİLİK kültürü vizyonumuz olacaktır. 
(Ahilik: Cömertlik. Anadolu'da XIII. yüzyılda görülmeye başlayan, Selçuklu devletinin yıkılma dönemine girmesinden sonra sosyal düzeni sağlamada ve Osmanlı Devletinin kurulmasında büyük rolü olan bir tür meslek ve dayanışma örgütü. Kökleri eski Türk törelerine dayanan ve Anadolu'da yüksek bir gelişim gösteren esnaf, zanaatçı, çiftçi vb. bütün çalışma kollarını içine alan ocak. Kökleri eski Türk törelerine dayanan ve Anadolu'da yüksek bir gelişim gösteren esnaf, zanaatçı, çiftçi vb. bütün çalışma kollarını içine alan ocak.)

Biz Gelirsek;
Nakliyeci ve Taşımacı esnaflarımıza 7/24 Türkiye'nin her noktasından  hizmet ve yardım alabilecekleri  çağrı ve çözüm ağı kurulacak.
Odamızın hizmet filosuna en çok ihtiyaç duyulan ama mevcutta bulunmayan Dönerli Kurtarıcı dahil edilerek bir ilk gercekleştirilecek.
Odamıza ''e-oda'' bilgi işlem sistemi kurularak uzaktan erişim sağlanacak.
Tüm üyelerimize Kara Ulaştırma Yönetmeliği ve  yetki belgeleri hakkında danışmanlık hizmeti verilecek.
Şeffaf Yönetim anlayışını hâkim kılacağız.

Biz Gelirsek;
Belli periyotlarla odamızın faaliyet ve mali raporlarını üyelerimizle şeffaf bir şekilde paylaşacağız. Oda'mızın gelir-gider ve harcamalarını tüm esnaflarımızla her ay paylaşacağız.
''BENİM ODAM'' projesiyle yapılması planlanan her türlü faaliyette, üyelerimizin görüşleri alınarak istişare toplantıları düzenleyeceğiz.
Nakliyeci ve Taşımacı esnafımızın özel gülenlerinin duyurulması konusunda hassasiyet göstererek "BENİM ODAM İLETİŞİM SİSTEMİ" kuracağız.

Biz Gelirsek;
Yeni oluşacak Merkez Metropol, 12 Şubat, Dulkadiroğlu ve Büyükşehir yönetimleriyle istişareli çalışarak uygun görülen alanlarda garajlar oluşturularak köy ve ilçe minübüslerimiz için modern hizmet anlayışını oluşturacağız. 
Bazı ilçe ve beldelerimize taşımacılık yapan minibüsçü esnafımızın Şehrimiz Merkezindeki sorunlarını, bekleme noktaları oluşturarak gidereceğiz.
TAMER-Kahramanmaraş Taşıma ve Ulaşım Merkezi
Odamızı hiçbir siyasî yapının içene sokmayıp, siyaset yapmayacağız. Şehrimizin mülkî ve yerel yöneticileriyle uyum/işbirliği içerisinde çalışarak belli bir merkeze toplanmış; Türkiye'de ilk ve modern şekilde projelendirdiğimiz, TAMER (Kahramanmaraş Taşıma ve Ulaşım Merkezi) PROJESİ'yle:
* TIR ve kamyonlar için park alanları, 
* Nakliye komisyoncuları için işyerleri,
* Farklı yetki belgelerine sahip esnaflarımıza depo-garaj-yükleme indirme peronları vb. birimleri,
* Evden eve taşıma sektöründe faaliyet gösteren firmalarımıza daha profosyonel ofis ve depolar, 
* Öğrenci ve personel taşımacılığı yapan esnaflarımız için ofisler,
* Nakliyeci ve Taşımacı esnafımızın yakınlarıyla birlikte, çalışma saatleri dışında vakit geçirecekleri; içerisinde kütüphane, okuma salonları, meslekî eğitim kursları, düğün salonu, kafeterya, misafirhane, hamam vb hizmet noktalarının bulunduğu bir sosyal kompleks kurulacağız.
Biz; Siz Değerli Nakliyeci ve Taşımacı Esnaflarımız için geliyoruz.

Çünkü biz biliyoruz ki; EMEĞİNİZ BİZE EMANET!
Esnafımızın dişinden tırnağından arttırarak bağış yöntemiyle yapmış olduğu VATAN HASTANESİ  ismiyle faaliyet gösteren özel hastanedeki hakkımızı alarak sizlerin hizmetine sunmak ve bu sorunu kökünden çözmek ilk işlerimiz arasında olacak.Tüm esnafımızın hakkı olan bu kanayan yaraya son vereceğiz.
Bunun çözümü siz değerli esnafımızın birlik, beraberlik ve dayanışması sonucunda, yönetimi devraldığımız en kısa süre içerisinde tek gündem maddesi VATAN HASTANESİ olan, olağan üstü kongre yapacağız.
Kongreler en yüksek karar organı olup, karmakarışık bir hal alan VATAN HASTANESİ'ndeki, esnafımızın pay, hak ve hukukunu koruma altına alacağız.
Bu binanın %75' in Esnafımızın ve Oda'mızın olduğunu biliyor muydunuz?”
12 Ocak Pazar günü KAFUM'da (Kahramanmaraş Fuar Merkez) yapılacak olan seçimde  üyelerden destek beklediğini söyleyen Mehmet Ali Saman, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. 

Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KGT 2014-01-09 09:04:39

iyi güzel seçim bürosunu açtın.ama biz karşı apartmanda oturanlar olarak evimizin önüne arabayı koyamaz olduk.benim aracım engelli aracı, nerelere aracı park ediyorum bir bile bilseniz..seçim bürosunun önüne ve karşısına her gün 30-40 araç park yapıyor.çıkacaksın arabanın camında tlf no yok.birde ayaklarına gidip arabasını çekmesi için rica edeceksin.seçimin bittiği gün kim kazanırsa kazansın kurban keseceğim.....
BU ARADA YORUMU OKUYAN ARKADAŞLAR SEÇİM NE ZAMAN !

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126