Ünal: "Başbakanımız, hayatın her alanına kadın eli değmesi için mücadele etti

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: "Başbakanımız, 12 yıldır kadınların siyasette daha etkin olmaları, toplumsal hayatta daha etkin yer almaları ve hayatın her alanına kadın eli değmesi için mücadele etti"

ELBİSTAN 08.03.2014, 19:17
Ünal:
banner257

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Başbakanımız, 12 yıldır kadınların siyasette daha etkin olmaları, toplumsal hayatta daha etkin yer almaları ve hayatın her alanına kadın eli değmesi için mücadele etti" dedi.

Ünal, partisinin Elbistan ilçe teşkilatınca belediye düğün salonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kadınların, erkekler üzerinde, erkeklerin de kadınların üzerinde hakkının bulunduğunu belirtti.

Kadın-erkek fırsat eşitliğinin önemine değinen Ünal, şunları söyledi:

''Başbakanımız, 12 yıldır kadınların siyasette daha etkin olmaları, toplumsal hayatta daha etkin yer almaları ve hayatın her alanına kadın eli değmesi için mücadele etti. Başbakanımız iktidarımız döneminde, kadınların hukukunu korumak için verdiği mücadelenin ne anlama geldiğini bugün burada AK Partili kadınlarımızın gösterdiği sevgi, yakınlık ve coşkuyla görüyoruz. Ayrıca Hz. Peygamberimizin bize öğrettiği şekilde kadınlarımızla olan hukukumuzu korumaya özen göstermeliyiz."

Kendilerini en iyi anlayacakların kadınlar olduğunu ifade eden Ünal, "Çünkü kadınlarımız evlat sevgisinin ne olduğunu bilir. Yuva kurmanın ne olduğunu bilir. Bizim analarımız korumanın, sahip çıkmanın ne anlama geldiğini bilir" diye konuştu.

Ünal, kadınların çocuklarına sahip çıktığı gibi AK Parti iktidarının da ülkeye sahip çıktığını dile getirdi.

Etkinliğe, Belediye Başkanı Durmuş Küçük, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca ve Kadın Kolları Başkanı Elife Nur Soydan ile kadınlar katıldı.

Yorumlar (2)
RAMAZAN 6 yıl önce
BB PARALARI GÖTÜRMEK İÇİN MÜCADELE ETTİ...HUKUK KALMADI ÜLKEDE,İNSANLARI ORADAN ORAYA SÜRDÜ,ÜLKENİN ÇİVİSİNİ ÇIKARDI YOLSUZLUKLARIN ÜZERİNİ ÖRTMEK İÇİN SUÇSUZ İNSANLARA İFTİRA ATTI VE EN KÖTÜSÜ DİNİ SİYASETE ALET EDİYOR YALAN SÖYLÜYOR SİZDE ORTAK OLUYORSUNUZ...CENAB-I HAKKIN RAHMETİNİ İNAYETİNİ HİÇ GÖRMEDİNİZ BU ZAMANA KADAR..HER ŞEYİ AKP VE TAYYİPTEN BİLDİNİZ AMA BU SAATTEN SONRA GÖRÜRSÜNÜZ SİZ...
Ökkeş 6 yıl önce
İki tarafta müslümanız diyor.Birbirlerine demediklerini bırakmıyorlar.Siz nasıl müslümansınız sizlerin müslümanlığınıza inanmıyorum.Yaptıklarınız hiç hoş şeyler değil.
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?