Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlamaları kapsamında ‘kurtuluş korteji’ düzenlendi.

Kahramanmaraş'ın Kurtuluşu 12 Şubat bu sene Korkma temasıyla kutlanacak Kahramanmaraş'ın Kurtuluşu 12 Şubat bu sene Korkma temasıyla kutlanacak

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü kutlamaları kapsamında Elbistan Belediyesi’nin organizesi ile ‘kurtuluş korteji’ düzenlendi.
Elbistan Belediyesi’nin, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıldönümü kapsamında gerçekleştireceği etkinlikler, ‘kurtuluş korteji’ ile başladı. Kurtuluş kortejinin başlangıç noktası, Ulu Cami bahçesi oldu. 
Kortej öncesinde katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, kurtuluş mücadelesinde Elbistan’ın önemli rol üstlendiğini ifade ederek; “Sütçü İmam’ın attığı ilk kurşun ile başlayan ve Kale’den Türk bayrağının indirilmesi ile devam eden kahramanlık savaşı, Elbistanlı Arslan Bey’in önderliğinde, Doktor Mustafa ve kardeşi Eczacı Lütfi Köker’in büyük bir fedakarlıkları ile zaferle taçlandırılmıştır” dedi.
Kurtuluş kortejine, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş ile teşkilat yöneticileri, İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hüseyin Gül, Gençlik Merkezi gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.