23 Nisan’da KSÜ Rektörü Ayşe İrem Ağyar Oldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Durmuş Deveci 23 Nisan’da koltuğunu Dulkadiroğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Ayşe İrem Ağyar’a devretti.

Genel 25.04.2016, 15:19
23 Nisan’da KSÜ Rektörü Ayşe İrem Ağyar Oldu
banner257
Rektör Deveci 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Dulkadiroğlu İlkokulu’ndan gelen heyeti kabul etti. 23 Nisan’da KSÜ Rektörlük koltuğuna Dulkadiroğlu İlkokulu öğrencisi Ayşe İrem Ağyar oturdu.

Rektör Ağyar’ın ilk konuğu ise koltuğu devraldığı Prof. Dr. Durmuş Deveci oldu. Rektör olarak yapacağı çalışmalara ilişkin bilgiler veren Ağyar, ilk olarak başvuru hazırlığı yapılan Hukuk Fakültesi için süreci hızlandıracağını söyledi. Hukuk Fakültesi’nin biran önce tamamlanması gerektiğine dikkat çekti. İleride hâkim olmak istediğini belirten Ağyar, “Ben niye memleketim dururken başka illere okumak için gideyim ki? Burası Kahramanmaraş kahraman unvanı almış bir şehir, ben buraya Hukuk Fakültesi’ni getireceğim” diye konuştu.

KSÜ öğretim üyesi kadrosunu güçlendireceğini söyleyen Ağyar, öğretim üyesi sayısını 1000’e çıkarmak için Yükseköğretim Kurulu Başkanı’na destek çağrısında bulundu. Rektör Deveci’ye yazdığı mektubu okuyan Ağyar, okulu için birtakım isteklerde bulunurken, Rektör Deveci’yi okullarına davet etti. Rektör Deveci’nin yaptığı çalışmaları dikkatle takip ettiklerini ifade eden Ağyar, KSÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde uzaktan gelen refakatçiler için yapılan hizmetin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Rektör Deveci, 23 Nisan Rektörü Ağyar’a görevinde başarı için kendini sevdirmesi, iyi ilişkiler içinde olması, uyumlu çalışması, azimli olması tavsiyelerinde bulundu. Ayşe İrem Ağyar Rektörlük Makamından ayrılmadan önce Dulkadiroğlu İlkokulu’nun KSÜ ile kardeş okul ilan edilmesi için çalışma başlatılması talimatı verdi.

Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, Ayşe İrem Ağyar’a çeşitli hediyeler takdim ederken, kapıya kadar eşlik etti. İki rektör KSÜ tarafından düzenlenen 23 Nisan Etkinliklerinin yapıldığı alana birlikte geçtiler.

Yorumlar (0)
33°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 28 Temmuz 2021
İmsak 03:48
Güneş 05:26
Öğle 12:44
İkindi 16:34
Akşam 19:52
Yatsı 21:22