Akın Atalay Atatürk Havalimanında gözaltına alındı

Cumhuriyet Gazetesine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Atatürk Havalimanında gözaltına alındı.Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Gazetesine yönelik başlatılan...

Genel 11.11.2016, 13:29
Akın Atalay Atatürk Havalimanında gözaltına alındı
banner257
Cumhuriyet Gazetesine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Atatürk Havalimanında gözaltına alındı.
Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Gazetesine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Başkanı Akın Atalay, Almanya’dan dönüşünde Atatürk Havalimanında polisler tarafından gözaltına alındı. Türk Hava Yollarının Berlin’den kalkan TK1728 sefer sayılı uçuşuyla saat 11.45’te İstanbul’a gelen Atalay’ı emniyet güçleri uçağın kapısından alarak apronda bekletilen araca götürdü. Atalay, buradan gerekli işlemlerin yapılması için Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğüne getirildi.
Atalay’ın avukatından açıklama
Havalimanında Akın Atalay’ın gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yapan Atalay’ın avukatı Bahri Belen, "Gelmesini engelleyecek veya düşündürecek hiçbir neden yok. Bizce hukuki bakımdan soruşturmanın haklılığını gösteren bir şey yok. Tutuklamaların haklılığını gösteren birşey yok. Bu Bakımdan Akın bey de göğsünü gere gere hiçbir şeyden çekinmeden geldi. Gazetenin başında olacak eğer tutuklama kararı verilmezse" şeklinde konuştu.
Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Başkanı Akın Atalay’ın işlemlerinin devam ettiği sırada mesai arkadaşları ve yakın dostları da destek olmak için emniyetin önünde bekledi. Can Dündar’ın eşi Dilek Dündar da destek için havalimanına geldi. Havalimanında işlemleri tamamlanan Akın Atalay daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?