Belediye Başkan Adayı Ejder Kaykusuz önemli açıklamalarda bulundu

Dulkadiroğlu Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ejder Kaykusuz, bir şehrin kalkınması için Turizmin çok önemli olduğunu açıkladı.

Belediye Başkan Adayı Ejder Kaykusuz önemli açıklamalarda bulundu

Turizmin geliştirilmesi için önemli açıklamalarda bulanan Kaykusuz: “ Bir ilçenin bir coğrafyanın zengin olması için 3 şey lazım. Bunlar, tarımın olacak, var mı? Tarım alanımız? Var. Bu şehirde tam 500 bin dönüm birinci sınıf arazi var. İkincisi sanayi olacak, sanayimizde var. Dünyanın en yatırımcı adamları bu memlekette. Üçüncüsü Turizmdir. Turizm kaynağımız var” dedi

ŞEHRE 1 MİLYON TURİST GELMESİ LAZIM

Kaykusuz şehirlerin veya ilçelerin gelişimi için Turizm’in önemine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Tarım emek ister, sanayi yatırım ister ama en güzel gelir kaynağı turizmdedir. Çünkü bir şehre yılda 1 milyon turist gelirse 1 milyon fabrikan varmış gibi düşünün. Kahramanmaraş, Germenıcıa eserlerini çıkartırsa, bir müzede sergilerse 226 bin nüfuslu ilçeye yılda 1 milyon turist gelecek. Bir tarihi dokunuz varsa bunu değerlendireceksiniz. Bu mozaikler 2007 yılından bu yana 2 mahallenin ayakları altında duruyor, etrafı beyaz çarşaarla çevrili vaziyette. Bu memleketin genci cebinde 5 kuruş yokken sen 100 milyar dolar değeri olan bir turizm yatırımını açmıyorsun. Bu belediyelerin trilyonluk bütçeleri var, böyle bir yatırıma 10-20 trilyon ayırsalar müze kurulmuştu. Geçenlerde sondaj yapacaklarını söylüyorlar, siz burada petrol mü arıyorsunuz, burada kazı yapacaksınız. Tarihi eser nedir bilmiyorlar. Biz bu eserleri bir yılda çıkartarak Germenıcıa müzesi kuracağız”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
enes berber
enes berber - 8 ay Önce

dulkadiroğluna taze kan. değişim şart. kaykusuz başkanla yarınlara

ALİ KARANFİL
ALİ KARANFİL @enes berber - 8 ay Önce

OHAHAHHA HAHAH HAHAHAHAHHAHAH

SIRADAKİ HABER

banner122