Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubesi’nde seçim heyecanı başladı

Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Ömer Çınar, 2021 yılı için yapılan müzakereler ve toplu sözleşmeler hakkında bilgi vererek,  önümüzdeki günlerde yapılacak şube başkanlığı seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı. 

Genel 09.07.2021, 18:06 09.07.2021, 18:16
Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubesi’nde seçim heyecanı başladı
banner257

Hizmet-İş SendikaKahramanmaraş Şube Başkanı Ömer Çınar, 2021 yılı için yapılan müzakereler ve toplu sözleşmeler hakkında bilgi vererek,  önümüzdeki günlerde yapılacak şube başkanlığı seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı. 
Toplu sözleşmelerde büyük ilerleme kaydettiklerini belirten Başkan Çınar, “Bugün itibariyle toplu sözleşmelerimizi birçok ilçe ve büyükşehrimizde bitirmiş bulunmaktayız. Yapmak istediğimiz, kişilerin yapmış olduğu işe göre ücretlendirmekti. Bir kısım arkadaşlarımızın ücretlerinde artış yaptık bir kısımda tabanda iyileştirme yaptık. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde toplu sözleşmemizi bitirmiş olduk. 12 Şubat belediyemizde bitirdik. Nizip ilçemizde toplu sözleşmemizi bitirdik. Göksun, Andırın, Afşin, Elbistan belediyelerimizde toplu sözleşmelerimizi bitirmiş olduk. Tabi ki hemen hemen bitirmiş olduğumuz toplu sözleşmelerle 3 bin 600, 3 bin 700 civarında arkadaşlarımızın eline geçen bir bedel oldu. Gönül isterdik ki, daha iyi bir toplu sözleşme süreci yaşayalım. Elimizden gelen gayreti gösterdik ama karşımızda tabi işveren var. Oda bütçesini düşünmek zorunda. Bir babadan bile 10 lira para istediğin zaman 5 lira teklif ediyor. Bizde aynı durumlar devam ediyor.” dedi. 
“TOPLU SÖZLEŞMELERDE ZORU BAŞARDIK” 
Yapılan toplu sözleşmelerde zoru başardıklarını kaydeden Çınar, konuşmasının devamında ise, “İnşallah 2022-2023 toplu sözleşmelerimizde zoru başararak ortaya bir pasta çıkarttık. Bu pastayı 2023 yılı itibariyle kalan yerden devam ederek, bu pastayı daha iyi hale getirip, süslemek olacak.  
4 yılda bir seçimlerimiz yenilendiği için önümüzdeki ay itibariyle de delege seçimi yapılacak. Karşımızda tabi ki bir adayımız var. Herkesin Allah yolunu açık eylesin. Bizde hani derler ya hasat zamanı bu dönem. Bizde artık bu hasadın iyi geçmesi yeniden adayız. Her iki tarafa Allah hayırlı eylesin. Bu insanlara birazcık olsun bir menfaatimiz olacaksa bize Allah’ım kısmet etsin. Biz elimizden geldiği müddetçe insanlara iyi bir şube başkanı olarak anılmak için elimizden gelen mücadelenin hepsini yaptık. 2014 yıldan beri ben bu insanlara hizmet ediyorum taşerondaki arkadaşlarımıza. Üye yaptığımızda bu arkadaşlarımızı taşeronda olduğu için her 3 yılda bir ihale yapılıyordu. Bu ihalenin sonunda bu arkadaşlarımız işe girecek miyiz, girmeyecek miyiz kaygısı yaşıyordu.  Bu arkadaşlarımızın izinleri yoktu, izinlerini çıkarttık. Kıdem tazminatları şirketle beraber ölüyordu, esas işveren kimse biz kıdem tazminatlarını arkadaşlarımızı işyerlerine yükledik. Ve bir toplu sözleşme yaptık. Geriye dönük farkları aldık ve 2021 yılı itibariyle de toplu sözleşme hakkı doğdu. Bu arkadaşlarımızın toplu sözleşme yapmak için büyük bir mücadeleye girdik büyükşehir ve ilçelerde. Tabi istediğimiz şartlarda olmasa da iyi bir toplu sözleşme yaptığımızı umuyorum. Bu mücadelenin bir eseri, bu mücadelenin sonunda bir seçimimiz var. Bu seçimde de elimizden geldiğince arkadaşlarımızın desteği ile seçilmek için mücadelemizi göstereceğiz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (3)
Duran 3 hafta önce
Ne de güzel bitirdiniz ya tam adalet sağladınız öyle mi ya da düşünüyorsunuz hiç işçileri memnun edemediniz hak-iş olarak daha da işçi adına masaya oturmazsanız işçilere en büyük iyilik olur.
Okan 3 hafta önce
Bırak artık be adam sözünüzün arkasında durup grev bile yapamadınız son dk da ne tehtid aldınızda imzaladınız açıkla istersen…düşün işçinin yakasından…
salim 3 hafta önce
Neyi başardınız acaba? bişeyler başardın da bizmi görmedik? hazır çalışanlarla belediyeyi kötü ettin , kimin desteğini alacağını sanıyorsun efendi
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20