Kahramanmaraş'ta LGS sınavında 2 öğrenci tam puan aldı

Kahramanmaraş'ta, Kervan Pastanesi Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulunun iki öğrencisi, 1 Haziran'da yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan aldı. 

Genel 25.06.2019, 16:36
Kahramanmaraş'ta LGS sınavında 2 öğrenci tam puan aldı
banner257

Kahramanmaraş'ta, Kervan Pastanesi Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulunun iki öğrencisi, 1 Haziran'da yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan aldığı bildirildi. 

Okulun Müdür Yardımcısı Yusuf Gök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okullarının 4 yıldır hizmet vermesine rağmen önemli başarı elde ettiğini söyledi.

LGS sınavında okul öğrencilerinden Hacı Berkay Buz ve Abdullah Sarim Şahin'in tam puan aldığını ifade eden Gök, "Türkiye'deki imam hatip ortaokulları arasında iki Türkiye birincisi çıkartmak büyük bir başarı. 30 öğrencimiz de yüzde 10'luk dilime girerek derece yaptı. Bu anlamda çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü başarı bir ekip işi. Ortak bir çalışma ve anlayışla oluşan bir şey. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

- "Sorular kolay geldi"

Tam puan alan Hacı Berkay Buz ise başarısının sırrının düzenli çalışmak olduğunu belirtti.

Kendisine hep hedefler koyduğunu ve belirlediği hedefleri gerçekleştirdiğine dikkati çeken Buz, "Bu sayede başarılı olduk. Sınavda güzel bir başarı yakaladım. Sınavda pek fazla heyecanlanmadım. Sorular kolay geldi. En çok Türkçe de zorlandım. En kolay bölüm de İngilizceydi." dedi.

Baba Harun Buz da başarının sırrının her zaman kendine güven ve çalışmak olduğunu söyledi.

Bunu öğrencilik yıllarında kendilerinin de yaşadığını ifade eden Buz, "Hacı Berkay da bu noktada kendine güvenen ve çalışan biriydi. Biz sadece destek olduk. Öğretmenlerinin çok büyük emekleri var. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Hacı Berkay'ın sınıf öğretmeni Derya Ayna Efe ise çok verimli bir yıl geçirdiklerini belirterek, herkese teşekkür etti.

İki öğrencisini aldıkları tam puandan dolayı tebrik eden Efe, "Eğitim veli, öğretmen ve öğrenci ilişkisidir. Bizim velilerimizle iletişimimiz çok iyiydi. Öğrencilerimiz de buna dikkat ettiler. Bir yılı verimli bir şekilde geçirdiler." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
Maraşlı 12 ay önce
Tebrikler.
Dexter 12 ay önce
İmam hatip düşmanlarını sahneye alalim
Maraşlıedem 12 ay önce
81 İlde eğitimde 63 ncü olmuş Kahramanmaraş :)
Mst 12 ay önce
Kahramanmaraş'ta 15 tane 500 puan alan aslan çocuğumuz var bunun yanında 1 yanlış yapan onlarca çocuk var. Şimdi yukarıdaki iki öğrenciyi tebrik ediyorum ama sanki bi iki çocuk birinci olmuş sadece. Geriye kalan çocuklara haksızlık yapılmış. Düzeltilmesini talep ediyorum.
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?