Onikişubat Belediyesi kendi elektriğini üretecek!

Kahramanmaraş'ın Onikişubat Belediyesi binası çatısına güneş panelleri kurulacak.

Genel 18.03.2021, 16:28
Onikişubat Belediyesi kendi elektriğini üretecek!
banner257

Onikişubat Belediyesi kurulacak GES projesi için Adıyaman ve Kahramanmaraş Elektrik Dağıtımı Şirketi (AKEDAŞ) ile protokol imzaladı. Belediye toplantı salonunda düzenlenen programa Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AKEDAŞ Genel Müdürü Mustafa Yılmaz ile ilgililer katıldı.

AKEDAŞ’la karşılıklı olarak işbirliği yaptıklarını belirten Başkan Mahçiçek, kurulacak olan projenin belediyeye fayda sağlayacağını söyledi. Sistemin çevreye olumlu katkılarının sağlayacağını belirten Mahçiçek, "Ülkemizin en büyük eksiği ve en büyük gider kaynağı bildiğiniz üzere enerji. Son yıllarda bu durum yapılan yenilenebilir enerji santralleriyle giderilmeye çalışılmaktadır. Projemiz 2 Megavat'a yakın bir enerji üretecek. İlerleyen zamanlarda daha fazla miktarlara çıkabilir." ifadesini kullandı. 

Akedaş Genel Müdürü Mustafa Yılmaz da enerjinin önemine değinerek, şunları kaydetti:

"Ülkemiz güneş enerjisi yönünden son derece verimli ve iyi bir güneşlenmeye sahip. Bu tarz projelerle kamu kurum ve kuruluşları, boş alanlar değerlendirilerek hem ülkemiz ekonomisine hem de kendi bütçelerine kaynak üretmekteler. Bugün uzun zamandır üzerinde çalıştığımız GES projesi bağlantı noktaları imza töreni için bir araya geldik. Bölgemizde yenilenebilir enerji kaynakları her geçen gün artmaktadır. Bölgemizde dağıttığımız 3,5 milyar Kilovat enerjinin neredeyse yüzde 50'sini yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlıyoruz." 

Konuşmaların ardından Mahçiçek ile Yılmaz protokolü imzaladı.

Yorumlar (4)
Misafir 4 hafta önce
Kapalı semt pazar yerlerinin çatısına da yapılsın. Kayseri Büyükşehir Belediyesi yapmıştı.
Tuğba 4 hafta önce
Yatırım maliyeti nedir ?
Bertizli bekir 4 hafta önce
Türkiye'nin en büyük Termik santralinin külünü ve zehirini soluyan maraş ilinde elektrik faturaları yarı yarıya indirimli olması gerekir
Ede 4 hafta önce
.... Ama çalışıyor gibi
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Nisan 2021
İmsak 04:27
Güneş 05:52
Öğle 12:38
İkindi 16:18
Akşam 19:13
Yatsı 20:33