Türk Kızılayından ihtiyaç sahibi ailelere yardım!

Türk Kızılayınca, Afganistan'ın kuzeyinde bulunan Mezar-ı Şerif kentindeki savaş mağduru ihtiyaç sahibi ailelere çadır ve battaniye yardımı düzenlendi.

Genel 30.01.2019, 13:56
Türk Kızılayından ihtiyaç sahibi ailelere yardım!
banner257

Türk Kızılayı Afganistan Delegasyon Başkan Mücahit Salih Duran, yardımlarla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, savaş ve kuraklık sebebiyle Faryab vilayetindeki evlerini terk ederek, Mezar-ı Şerif'e sığınan ailelerin soğuk kış günlerinde kendi kurdukları derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi verdiğini ifade etti.

Türk Kızılayının Türkiye'den getirttiği 14,5 metrekarelik afet çadırları ve soğuğa dayanıklı Kızılay battaniyelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını söyleyen Duran ayrıca Türk Kızılayı olarak daha önce Afganistan'ın kuzeyinde 21 bin aileye kurban eti, Faryab'ın Andhoy ilçesinde yaşanan çatışmalar neticesinde evlerini terk eden bin aileye de gıda kolilerinin dağıtıldığını bildirdi..

Duran, ''Afganistan'da bulunan tüm ihtiyaç sahipleri için çeşitli proje ve faaliyetlerimiz sürüyor.'' dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı