banner240

Aşı karşıtı mitinge valilik izin verdi kaymakamlık vermedi

İstanbul'da, Anadolu Birliği Partisi'nin "Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor" başlıklı aşı karşıtı miting talebine Maltepe Kaymakamlığı tarafından izin verilmedi. Ancak İstanbul Valiliği cumartesi günü yapılacak mitinge izin verildiğini duyurdu

GÜNCEL 09.09.2021, 17:08
Aşı karşıtı mitinge valilik izin verdi kaymakamlık vermedi
banner257
banner226

Maltepe Kaymakamlığı’ndan yapılan ilk açıklamada, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında Maltepe Kaymakamlığı’nın izinleriyle 11 Eylül Cumartesi günü Maltepe Miting Alanı’nda “Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor” konulu bir miting düzenleneceği yönünde haber ve paylaşımlar yapıldığı belirtildi.

Söz konusu etkinliğin düzenlenmesi için izin verilmesi talebiyle Anadolu Birliği Partisi tarafından 23 Ağustos tarihinde başvuru yapıldığı, ancak toplu yapılacak etkinliklerin Covid-19 bulaş riskini artıracağı ve salgınla mücadele çalışmalarını olumsuz yönde etkileyebileceği değerlendirilerek izin verilmediği kaydedildi.

VALİLİKTEN İZİN ÇIKTI

Ancak bir süre sonra İstanbul Valiliği’nin, aşı karşıtı mitingi “kurallara riayet edilmesi kaydıyla” uygun gördüğü ortaya çıktı.

Vali Yarıdmcısı Mehmet Ali Özyiğit imzasıyla Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın’a gönderilen cevapta, “Bahse açık yer toplantısı talebi, (a), (b), (c) genelgeler ile ilgi (ç) Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen kurallara riayet edilmesi kaydıyla uygun görülmüş olup, belirtilen yer, tarih ve saatlerde gerekli emniyet tedbirlerinin alınacağı hususunda; bilgi ve gereğini rica ederim” ifadeleri kullanıldı.

Etkinliğe ilişkin sosyal medyada paylaşılan görsellerde, 11 Eylül Cumartesi günü Maltepe'de düzenlenecek miting için Türkiye'nin her yerinden otobüs kaldırılacağı belirtilmişti.

Yorumlar (5)
Ali kaya 2 hafta önce
Bu miting yapılmalı... yoksa Özgür düşünce nerede?
Yabancı 2 hafta önce
Aşı karşıtı olan kimse yok. Ruhsatı alınmamış, 6 ayda çıkan deneysel sıvıların zorla insanlara yaptırılmasını istemiyor kimse. Kapitalist düzende küreselcilerin ceplerini doldurmasını izliyoruz maalesef.
Vatandas ede 2 hafta önce
Aşı karşıtı değiliz.. yalan virüs ve plandemi karşıti yiz....
Kimse inandığı bir hastalığın tedavisine karşı çıkmaz...
İnanmış gibi görünen ve aşı olmayanlar en büyük yalancı , çıkarcı kişiler dir....
Kazanın doğurduğuna inanıyor da öldüğüne neden inanmıyorlar...
Bugün var yarın yok, hergun şekil değiştiren bir virüse karşı hangi aşı yi olacağız...
Olsak da aynı muamele olmasak ta ..
Plandemi tuttu ama hala iyi korkanlar var...
TESK 2 hafta önce
Bir profesörün söylediği gibi, adam karpuz seçerken manava seçtiriyor ama sağlıkla ilgili meselede sağlık uzmanına güvenmiyor.
Plandemiye kanmayın 2 hafta önce
Dünkü F. KOCA nın konuşmasına göre okullara kadar indirdiler işi. F. KOCA nın plandeminin başındaki konuşmalarını dinlerseniz Yeni dünya düzenine çok hızlı bir giriş yaptık diyor. Bu ne demek, bizimde bir oyunun parçası olduğumuzu söylüyor. Aşı karsıtı değilim ama ne olduğu belli olmayan bir sıvıyı insanlara zorlayamazsınız. Bir kaç yıl sonra ne olacağını kimse bilmiyor. Aşı karşıtlarının tv programlarında konuştuğunu tartıştığını gördünüz mü yok, haberlerde dahi çıkmıyorlar bir çok profesör var aşı karşıtı onları neden dinlemiyorsunuz. İnsanları aşı olmaları için çocukları, işleri ve sosyal imkanları ile tehdit ediyorsunuz hiçmi vicdan merhamet yok
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54