Bilgehan Bilge kimdir ne dedi neden twitter'da gündem oldu

Op. Dr. Bilgehan Bilge sosyal medya platformu twitterda gündem oldu. Onbinlerce kişi BilgehanBilgeOnurumuzdur etiketiyle mesaj yazdı. İstanbul Tabip Odası'nın soruşturma açtığı Bilgehan Bilge ne dedi, neden gündem olmayı başardı, sözleri neden tepki çekti. İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde.

GÜNCEL 28.06.2021, 08:31
Bilgehan Bilge kimdir ne dedi neden twitter'da gündem oldu
banner257

26 Haziran Cumartesi günü İstanbul’un Üsküdar ilçesinde Plandemi Büyük Buluşma Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte aşı karşıtı mesajlar verildi. Üsküdar'da bir işletmede düzenlenen etkinliğe çok sayıda kişi katıldı. Op. Dr. Bilgehan Bilge etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinlikte konuşma yapan Bilgehan Bilge, “Asla ve kat’a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, alışveriş merkezlerine sokmasınlar. Yemin ediyorum, vallahi de billahi de tillahi de en geç bir sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler. Aşı olanlardan özür dileyecekler. Bakın bu bir slogan veya şaka değil, yargılanacaklar. Aşıyı vuran zavallı sağlık memurları, hemşireler değil, hekimler yargılanacak. ‘Ruhsatsız bir maddeyi insanlar üzerinde uyguladım' deme gibi bir lüksü yok hekimin. Yasa budur” ifadelerini kullandı.

Op. Dr. Bilgehan Bilge'nin yaptığı konuşmaya İstanbul Tabip Odası'ndan tepki geldi. Bilgehan Bilge hakkında tabip odasınca soruşturma açıldığı duyuruldu.

İstanbul Tabip Odası'nın yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

* COVID-19 pandemisinde resmi rakamlara göre bile kaybettiğimiz yurttaşlarımızın sayısı 50 bine yaklaştı. (Gerçek sayıların bunun iki, üç katı olduğunu biliyoruz.) Hala daha günlük vaka sayıları 5 binin, günlük ölüm sayıları ellinin üzerinde seyrediyor.

* COVID-19'a karşı en önemli mücadele yönteminin aşı olduğunun açık olmasına karşın aralarında tıp fakültesi mezunu bazı “şarlatanlar”ın da bulunduğu çevreler ise akıl ve bilim karşıtı yalanlarla toplumda aşı tereddütü, karşıtlığı yaymaya çalışıyorlar.

* Aşı karşıtı çevrelerin İstanbul Üsküdar’da “Plandemi büyük buluşması” adıyla düzenlediği “miting”de “Asla ve kat’a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM’lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de tillahi de bir sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler. Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar!” şeklinde konuşma yapan kişinin Dr. B. B. olduğuna dair basında yer alan iddialarla ilgili olarak İstanbul Tabip Odası tarafından adı geçen hekim hakkında soruşturma açılmış olup sonuçlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Sosyal Medyadan Destek

Aşı karşıtı mesajlar veren ve aşıuı destekleyen bilim adamlarına meydan okuyan Bilgehan Bilge'ye ise sosyal medyadan destek yağdı.  Onibnlerce twitter kullanıcısı sosyal medyada BilgehanBilgeOnurumuzdur etiketiyle mesaj yazdılar.

Yorumlar (2)
Halıl 1 ay önce
Tabıpler Odası dava aştıysa demekkı bu Doktor doğru söylüyor demektir..Oda doğru ve hayırlı düşüncenın yanında olmaz..
Yılmaz Kaya 1 ay önce
1. Şehir içi ulaşım
2. Tarım ve hayvancılığın sorunları ve çözümleri. ( bu sorun çözülürse köyden kente göç azalır)
3. Küçük ilçelere yeni iş imkanları için yapılacak yatırımlar.
4. Turizm alanlarının tanıtımı ( Başkonuş,Eshabı Kehf, Hançer Kanyonu v.s)
5. Çağlayancerit ilçesine Doğalgaz projesi
6. Kadirli –Andırın –Göksun yolunun tamamlanması
7. Ekinözü –Ilıca – Kahramanmaraş yolunun yapılması
8. Merkezden İlçelere belediye otobüs seferleri konması
9. İlimizin eğitim konusunda ülkede iyi yerlere gelmesi
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20