Bir ilde 65 yaş üstüne yasak kaldırıldı! Kahramanmaraş'ta durum nedir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi Burulaş'ın Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 01.12.2020 tarihinden bu yana 65 yaş üstü vatandaşlar için uyguladığı toplu ulaşım kısıtlaması, aşı takviminin başlaması nedeniyle 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren kaldırılıyor.

GÜNCEL 13.02.2021, 17:09
Bir ilde 65 yaş üstüne yasak kaldırıldı! Kahramanmaraş'ta durum nedir?
banner257

65 yaş üstü toplu taşıma yasağı ne zaman kalkacak, sorusu yanıt buldu. Pandemi ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Aralık ayından bu yana 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen toplu ulaşım kısıtlaması, aşılama takviminin başlaması nedeniyle Pazartesi gününden itibaren kaldırılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi Burulaşın Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 01.12.2020 tarihinden bu yana 65 yaş üstü vatandaşlar için uyguladığı toplu ulaşım kısıtlaması, aşı takviminin başlaması nedeniyle 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren kaldırılıyor. Hatırlanacağı üzere gerek 65 yaş üstü vatandaşlar gerekse de engelli vatandaşların süreçten olumsuz etkilenmemesi için her türlü desteği sağlayan Burulaş, söz konusu vatandaşlara getirdiği vize muafiyetini 31 Marta kadar uzatmıştı.

 Toplamda 74 bin engelli ve engelli refakatçisi ile 210 bin 65 yaş üstü vatandaşın vizelerini ücretsiz olarak 31 Marta kadar yenileyen Burulaş, şimdi de toplu taşıma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü vatandaşların aşıya kolay erişimi ve hastanelere ulaşımının sağlanması için kısıtlamayı kaldırıyor. Aşılama takvimi başlayan 65 yaş üstü vatandaşların abonman kartları 15 Şubat 2021 Pazartesi gününden itibaren kullanıma açılacak.

65 yaş üstüne uölaşım yasağının Kahramanmaraş'ta da kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu.

Yorumlar (2)
ede466 12 ay önce
maraşta yasakmı vardıki.maraşta sadece serbest kartla binmesi yasak normal kartla binmesi serbest.Şofur beleşse binen yasak diyor normal kartlıysa hiç yaş bile sormuyor
Fatih 12 ay önce
Şehit,şehir midelinin ilk alıştırma devresi.
İlk kısıtlama yapacakları şehir ler in başında Maraş geliyor...
Ben buraya yazayım da sonra demedi demeyin.
Mutasyon ilk Antep de çıktı hemen bitirdiler.
Sonra marasa burada 1 ay sürecek,
Çünki büyük şehirler de sanayi üretimi durdurmak zorunda kalıyorlar.
Böylelikle büyük sehirlere mutasyon hiç uğramadan bitirebilirler....
İşin en zor kısmı millet artık inanmıyor ,haklı olarak. Olmayan bir şeye de inandirdilar ya ne deyim...
Dünyada,ülkemde , açlıktan olenleri görmedik, Corona dan korktuk, kanser den ,kalp ten, vs den ölenleri hiç görmedik, hep Corona dan ölenleri gördük, sizcede bir tuhaflık yok mu..
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı