Bitlis ve Siirt'te Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu başlatıldı

Türkiye, sınır içinde ve ötesinde operasyonlar gerçekleştirerek teröre karşı mücadelesine ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından, Bitlis ve Siirt illerinde 781 personelin desteğiyle Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu başlatıldı.

GÜNCEL 24.02.2021, 11:07
Bitlis ve Siirt'te Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu başlatıldı
banner257

Türkiye, sınır içinde ve ötesinde operasyonlar gerçekleştirerek teröre karşı mücadelesine ara vermeden devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı 11 Ocak tarihinde başlattığı Eren Operasyonları'nı Bitlis ve Siirt'te sürdürüyor.

Bitlis ve Siirt'te barınan terör örgütü üyelerinin etkisiz hale getirilmesi için Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu'nun başlatılması, Bakanlıkça duyuruldu.

Eren-11 Sehi Ormanları Operasyonu'nda, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerden yer alan 51'i operasyonel tim olmak üzere 781 personelin görev yapacağı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Bölücü terör örgütünü ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacı ile Bitlis ve Siirt İllerinde EREN-11 SEHİ ORMANLARI Operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 781 personel görev alıyor.

Yurt içinde terörün ortadan kaldırılmasına dair yürütülen 11 Ocak 2021 tarihinde başlatılan Eren Operasyonları, halkımızın desteği ile kararlı olarak başarıyla devam ediyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı