Cebeloğlu: Kurtuluş Savaşında Türk ordusunun en büyük destekçisi kadınlardı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Emniyet teşkilatındaki kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü karanfil vererek kutladı.

GÜNCEL 09.03.2021, 00:05 09.03.2021, 00:07
Cebeloğlu: Kurtuluş Savaşında Türk ordusunun en büyük destekçisi kadınlardı
banner257

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Emniyet Müdürlüğü'nde görevli kadın personeli ile bir araya geldi. Cebeloğlu, bir bayanın silah ile çalışmasının metanetin, cesaretin, özverinin ve fedakarlığında göstergesi olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu

Cebeloğlu yaptığı konuşmada"Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bu toplantıya icraa ettiğiniz için teşekkür ederim, Tüm Kadın Personelimiz ile bu geniş kapsamlı ilk toplantımız, Türk kadını hayatın her alanında her noktasında var, Kudüs savaşı ve tarihte bir çok alanda yük siz kadınlarımızın omuzunda idi Kurtuluş Savaşında Türk ordusunun en büyük destekçisi olarak çok büyük emek ve katkıları olduğunu herkes bilir, Tarihin bütün sayfalarında bunu görmek mümkün, felsefi açıklamalar ve inancımız gereği kadın erkek ile eş değerdir aynı hak ve özgürlüklere sahip hak ve yaradılışa göre dinimizin emirlerinde bunu biliyoruz" dedi.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu

"Bugün baktığımız zaman Kadınlarımız Polislikten, askerliğe kadar tamircilikten operatörlüğe kadar, hayatın bütün alanlarında var çok iyi görevlerde yer aldıklarını biliyoruz, bu çabanızdan ve takdire şayan çalışmanızı tebrik ediyorum." diyen Cebeloğlu "Sıcacık yuvasını ve çocuklarını geride bırakarak insanlara hizmet etmek için her alanda çalışan, Ülkemizin gücüne güç katan, doğumdan ölüme kadar hayatımızın her anında yanımızda yer alan, başta Şehit -Gazi anneleri ve eşleri olmak üzere tüm personelimizin ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım" dedi.

Daha sonra Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu tarafından bayan personele karanfil dağıtıldı.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı