Dubai'de olsa beğenirsiniz ama bu sarı bina Kahramanmaraş'ta

Kahramanmaraş'ta bulunan ve şehre gelen herkesin ilgisini çeken nam-ı diğer sarı bina Özel İdare Binası yıkılacak. Google amcada ''dünyanın en saçma binası'' olarak arandığında ilk sırada çıkan sarı binayla ilgili ironi dolu haberimiz burada.

GÜNCEL 29.07.2021, 23:15 29.07.2021, 23:35
Dubai'de olsa beğenirsiniz ama bu sarı bina Kahramanmaraş'ta
banner257
banner226

Deprem bölgesinde bulunan Kahramanmaraş'ın kuşkusuz en sağlam binası Özel İdare binası. Sarı bina olarak da bilinen ve kullanışsız olduğu gerekçesiyle yıkılmasına karar verilen Özel İdare binası için vatandaş seferber oldu. Yapılan tüm anketlerde ve kamuoyu yoklamalarında binanın yıkılmaması yönünde görüş bildiriliyor.

Yıkılma kararı verilinceye kadar vatandaşın tu kaka olarak gördüğü sarı bina, yıkılma kararı alınınca bir anda kıymete bindi. Gerçi "dünyanın en saçma binası" olarak aranmanın dışında Google'da "dünyanın en medyatik binası" ya da "dünyanın en karizmatik binası" yazıldığında da sarı bina ilk sırada çıkıyor ama bunu pek kimse önemsemiyor.

Bugünlerde sosyal medyada mesaj yazan binlerce kişi Özel idare binasının yıkılmasına karşı çıkıyor. Otel yapalım diyenler de var, seyir terası gibi kullanılmasını önerenler de... Nihayetinde büyük çoğunluk sarı binanın yıkılmasının ekonomik olmadığı yönünde hemfikir.

Haber46 olarak olaya biraz ironi katıyor ve diyoruz ki:

Dubai'de olsa beğenirdiniz ama bu beğenmediğiniz bu bina Kahramanmaraş'ta

Yorumlar (14)
007 Hacı Ökkeş 2 ay önce
Gerçekten çok kullanışsız...Ayrıca aydınlatma yetersiz .Korku tüneli gibi...
Mehmet 2 ay önce
Bence abartıldığı gibi çirkin bir yapı değil. Ayrıca deprem bölgesinde ve bu krizde sağlam bir binayı yıkmak hiç doğru değil. Estetiği yeni yapılacak yerlerde arayalım!
Mehmet çoban 2 ay önce
Dubayide beğenilir tabii kmaraş bizi yönetenler köy veya büyük nahiye kalmasını istiyor dubayide seneler sürmüyor bir arsan yol kavşağı kmaraş hep geri hep geriye
Furkan 2 ay önce
aslında bunu saçma bina olarak sadece biz görüyoruz yabanci kelime ile dünyanın en saçma binası yazarsanız bunu göremezsiniz
C.seysanlı 2 ay önce
Bence restore edilip kullanıla bilir bu binayı yıkmak isteyen MADO vede başardı
Maraş'ın yerlisi 2 ay önce
Buradan çıkaracağımız dersler var. Hep aynı kişiler den ve yönetim şikayet ediyorsunuz ama yine aynı zihniyet işbaşında, a partisi b partisi farketmiyor. Gelen kendi çıkarlarını kolluyor. Şikayet konusu biz yönetime geçince kapanıyor. Galiba sorun bizim Kafa yapımızda, kendimizi düzeltmez isek Allah cc bizi düzeltmeyecek, Allah cc zalim,cahil ve fasık bir topluluğa hidayet vermez. Hayırlı cumalar
Emin 2 ay önce
Yıkmak kolay yapmak zor bence fizayn edilip güzel amaçlarla kullanılabilir
Kazım Koyuncu 2 ay önce
Bu devletin parası ne kadar çok.Yapilan bu büyük israflari görünce insan hayrete düşüyor. Yazıklar olsun.
Mustafa 2 ay önce
Bu binanın yapıldığı zaman da Türkiye de yapılan binaları araştırın ne kadar modern bir mimarisi olduğunu anlayacaksınız. O dönemler Aktaş inşaat ayrıcalığı ile yapidi. Aynı binanın apartman versiyonu da binever tekzen altında kervan pastanesinin olduğu binadır.
Özmaraşlı 2 ay önce
Dubai bize örnek olamaz. Tabiki yıkılsın. 60 yıllık hükümet konağı köy konağı gibi kaldı.Ama ben yeni projeyi merak ediyorum. Yeni rantlara meydan vermesin.
Ede 2 ay önce
yıkılmaktan ziyade içerisi daha kullanışlı hale getirilebilir. Çok düzensiz
Maraşlım 2 ay önce
Yıkılınca çok Daha saçma ve işe yaramaz yapacakları için az saçma olan sarı bina yıkılmamalı bence.
Keko 2 ay önce
Bunu yapan mühendis kim ...
Mehmet 2 ay önce
Binayı beğendim,Google map 'a resmini yükledim.Dünyanın en saçma binası olarak seçtiler.Sanattan ,tamirattan anlamayan insanlar var.Ha şu da bir gerçek ;buraya yapılan masrafa değmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04