Elbistan Devlet Hastanesi'nde hastaya taciz iddiası

KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan ilçesindeki devlet hastanesinde ameliyat olan bir hastayı taciz ettiği iddia edilen anestezi teknisyeni hakkında soruşturma başlatıldı. Hastaneden yapılan açıklamada, adli soruşturmanın yanında idari soruşturma da açıldığı ve teknisyenin görevinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Elbistan Devlet Hastanesi'nde hastaya taciz iddiası

KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan ilçesindeki devlet hastanesinde ameliyat olan bir hastayı taciz ettiği iddia edilen anestezi teknisyeni hakkında soruşturma başlatıldı. Hastaneden yapılan açıklamada, adli soruşturmanın yanında idari soruşturma da açıldığı ve teknisyenin görevinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Olay, geçtiğimiz Temmuz ayında Elbistan Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. İddiaya göre ameliyat olan bir hasta, ismi açıklanmayan anestezi teknisyeninin kendisini taciz ettiğini öne sürerek polise şikayetçi oldu. Bunun üzerine teknisyen hakkında soruşturma açıldı.

GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Olayla ilgili Elbistan Devlet Hastanesi'nden yapılan açıklamada, hastanın şikayetçi olduğu gün anestezi teknisyeni hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtilerek şöyle denildi:

"Aynı gün hastanemiz idaresi tarafından da adli soruşturmaya ek olarak idari soruşturma başlatılmış olup ilgili anestezi teknisyeni personel soruşturmanın salahiyeti açısından hastanedeki görevinden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli süreç ve tarafımızdan yürütülen idari soruşturma süreci devam etmektedir. Elbistan Devlet Hastanesi olarak tüm birimlerimizle Elbistan ve yöre halkına hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek için 7/24 büyük bir özveri ile çalışmaktayız. Yaşanan bu münferit olayla ilgili devam eden adli ve idari soruşturmalar neticesinde suç tespit edilirse gerekli her cezanın uygulanacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini bir kez daha tekrarlamak isteriz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
AdilOlun
AdilOlun - 5 ay Önce

Kura çekimi sırasında bir kişinin isminin bir daha çıktığı torpil yapılan hastahane değil mi bu hastahane. Vali Recep Yazıcıoğlu olacak ki hastahaneler böyle bu durumda olacak. #Eskilergüzeldi.

TÜRK
TÜRK - 5 ay Önce

AH ELBİSTAN AH. BİR KERE DE GÜZEL BİŞEYLE ANIL .

EFENDİİ EFENDİ
EFENDİİ EFENDİ - 5 ay Önce

hastane yapmak kadar çalıştırmakta önemli iş bilmeyen bütün işsizleri hastanelere aldılar sistemlerde çalışmıyor vatandaş şikayet ederse haklı çalışan bişey derse haksız mualif kötü sanki çalışan uzaydan geldi hastanelerde temizlikte yok.herşeyi örtbas ediyolar.

KLM
KLM - 5 ay Önce

İSNAT EDİLEN SUÇ ONAYLANIRSA UMARIM TEKRAR GÖREVİNE İADE EDİLMEZ UFAK TEFEK UYARI VE KINAMA CEZASI İLE GEÇİŞTİRİLMEZ.

meraklı
meraklı - 5 ay Önce

sorun nerde? kanun koyucularda mı? uygulayıcılar da mı? toplumun baş yönlendiricileri tv ve diğer yayın organlarında mı ? milli kimliğini ve manevi değerlerini unutup tımarhane modunda yaşayan toplumda mı? Allah şuur ve akıl versin millete gidişat iyi değil

Hamdi
Hamdi - 5 ay Önce

Anestezi altındaki bir insan hayal görebilir. Mantılsız şeyler yapabilir. Bu olayda öyle bişey olma ihtimali yüksek. Hastane yönetimi anestezi almış bayanları mutlaka ayılana kadar bayan bir personele zimmetlemeli.

kral
kral - 5 ay Önce

değişim şart

mrs
mrs - 5 ay Önce

adli ve idari soruşturma sonucu beklenmeden kesin yargıyı neden siz veriyorsunuz? gerçekten suçlu ise soruşturma sonucunu bekleyip haber yaparsınız. Eğer ki böyle bir iğrenç olay yaşanmışsa da suçlu en ağır şekilde cezalandırılmalı.

azgınlar
azgınlar - 5 ay Önce

kamuda had safhada basına yansıyanın 100 katını düşünün. insanlar iyice azııtı.

ökkeş
ökkeş - 5 ay Önce

narkozu verip yapmışlar

Orhan
Orhan - 5 ay Önce

İnsanlık bitmiş Allah yardımcımız olsun

ALİ
ALİ - 5 ay Önce

BİR PARTİLİNİN SELAMIYLA ALINIRSA PERSONELLER OLACAĞI BU İŞTE, ADAM ALINIRKEN BİR SEFER OLSUN SORUŞTURULUYORMU. BİRİ TELEFON EDİYOR RESMİ KURUM AMİRLERİ İKİLETMİYOR HEMEN İŞE BAŞLA. SİYASETTE ADAMI OLMAYANLAR AĞZIYNAN KUŞ KAPSA İŞ BULAMIYOR.

ADALET OLMALI
ADALET OLMALI - 5 ay Önce

SUÇ İSPATLANSA BİLE ADAMIN ARKASI KUVETLİYSE BİR KINAMA, BİR UYARI GÖREVİNE DEVAM DERLER. BUNLAR BİZİM ÜLKEMİZDE SIK YAŞANAN OLAYLARDIR. ALLAH KİMSESİZLERE YARDIM ETTİS


SIRADAKİ HABER