Gaziantep'in Kurtuluşunun 100. Yılı Cumhurbaşkanlığı Himayesinde Kutlanacak

Kahramanmaraş düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutlamaya hazırlanırken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde düzenlenecek." açıklaması yaptı.

Gaziantep'in Kurtuluşunun 100. Yılı Cumhurbaşkanlığı Himayesinde Kutlanacak

Kahramanmaraş düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutlamaya hazırlanırken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde düzenlenecek." açıklaması yaptı.

Anadolu'da Kurtuluş Mücadelesinin kıvılcımını ateşleyen, Gaziantep, urfa başta olmak üzere Anadolu'daki pek çok kentin Kurtuluş mücadelesine örnek ve umut olan Kahramanmaraş 12 Şubat 1920'de Kurtuluşunun 100. Yılını kutlayacak. Kahramanmaraş bu kapsamda bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Kahramanmaraş Kurtuluşunun 100. Yılını Kutlamaya hazırlanırken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin sosyal medya hesabından paylaştığı belgede Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılının Cumhurbaşkanlığı himayesinde kutlanacağını duyurdu. Şahin açıklamasında şunları yazdı:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın talimatıyla Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde düzenlenecek.

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası ve diğer STK'larımızla üzerimize düşeni yapacağız"

Şahin'in bu duyuruyu yapmasının ardından sosyal medyada pek çok kişi Kahramanmaraş'ın düşmana karşı verdiği amansız mücadelenin Gaziantep'e ve tüm Anadolu kentlerine umut olduğunu, Maraş'ın kurtuluşunun daha büyük önem taşıdığını ve Kahramanmaraş'ın Kurtuluşunun 100. yılının da Cumhurbaşkanlığı himayesinde kutlanmasının daha önemli olduğunu ifade ettiler.

Cumhurbaşkanlığının konuyla ilgili Kahramanmaraş'ın gönlünü alacak bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 4 hafta Önce

Kahraman biziz esas olan bu ama bizim vekiller dıngırtı olduğu için antep hep bir adım önde olur gaziantep

fırat
fırat - 4 hafta Önce

yine garip kaldık iyimi..

kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı - 4 hafta Önce

biz nasipsiziz ede bunu sayın erdoğan bizlere bağıra bağıra söyledi.biz hükümete her ne kadar ilk sıralarda destek versekte biz kendi yağımızda kavrulduk ve kavrulacağız.17-18 yılda bir arpa boyu ilerlemeyen canım memleketimde bundan sonra da bir ilerleme olmaz.boşa kimseden birşey beklemeyin.umsuluk oluyoruz hazır.

yat yat uyu
yat yat uyu - 4 hafta Önce

yedi uyurlar yatıp yatıp uyusunlar!!!
Yakında Kahramanantep olursa şaşırmayın
Adamlar herşeye sahip çıkıyorlar.
En son gördüğüm; dolmalık kuru patlıcan, kabak,biberi kaptılar.
Bizim beşiriksizler bi halta yaramıyor
Geçen gün kıytırık bir su birikintisinde su sporları festivali yaptılar, nerdeyse Cumhurbaşkanı bile katılacaktı açılışına.
Ama adamlara helal olsun, yemeyenin malını yiyorlar.
Az kaldı dondurma ve tarhanayı da kaptırırsak tam olur

LEGEND
LEGEND - 4 hafta Önce

Kahramanmaraş'ın tüm siyasetçilerine teşekkürler, bu ili artık Gaziantep'e bağlayın icraat yükseliyor orada tebrik ederim

six sigma
six sigma - 4 hafta Önce

Milletvekillerimiz ne iş yapıyor cidden? Seçim öncesi gelip gezer,... iki asfalt döşe,.. şirin gözük ...sonra???? Belediye başkanı kadın...Bir de nefret oluşturuluyor. Fatma Şahin'i tebrik ediyoruz. Vizyonsuz misyonsuz şehrim...Kahramanmaraş'ım...

46
46 - 4 hafta Önce

antepin adamı uyanık

maraşın yerlisi
maraşın yerlisi - 4 hafta Önce

Reise şirinlik yapacağız diye gösteri düzenleyeceğinize az önceki haberdeki fuhşu bitirmeye bakın , Şehirler fuhuş bataklığına dönmüş siz hala ecdadın kahramanlığı üzerinden prim yapma derdindesiniz.
Ecdad kalkıp baksa şu halinize yüzünüze tükürür ve tekrar size karşı savaş başlatır. Çünkü 100 yıldır batının kültürünü ve kanunlarını taklit edeceğiz diye gavurdan farkımız kalmadı. Üstelik bir de kadın belediye başkanı , Kadın cinayetlerinde kırmızı görmüş boğa gibi erkeklere saldıracağınıza , fuhşa itilen kadınlara sahip çıkın ikiyüzlüler , memleket yangın yeri ama millet yeme içme derdinde , karnım doysun , pipim bayram etssin , neyse elbet bitecek bu sefahat , Allah cc verdiği nimetin hesabını soracak , yiyin bakalım

Fatih
Fatih - 4 hafta Önce

Ali Öztunç olaya el atar, finansı belediye sağlar himayeyi cb. Ni yapar.

Ekonomi
Ekonomi - 4 hafta Önce

Kış yaklaşıyor . Mevsim kış olduğu zaman ekonomik hareketlilik azalıyor. Ekonomik hareketlilik için ekonominin temel taşları olan ; Esnafın, çiftçinin, hayvancının , köylünün, kısaca üreticinin temel sorunları çözülmelidir . Doların 3.50 seviyesine inmesi için ,enflasyonun daha da düşmesi için , mevduat faizinin düşmesi için ne gerekiyorsa yapılmalıdır.. Altın fiyatları çok yüksek.. İkinci el araba piyasası çok durgun. İşte Türkiyenin gündemlerinden biri olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.

Hayat
Hayat - 3 hafta Önce

Biz şahit olduk valilikte ekip canla başla çalıştı yüzün üzerinde proje vardı ama malesef o gariban iki insan sesini duyuramadı çok ta güZel işler çıkarmışlardı neden yardımcı olmadınız yazıklar olsun

bilgin
bilgin - 3 hafta Önce

Arkadaş hem Tayyip Erdoğan'a düşmansınız hemde şehrimize gelmeyeceği için eleştiriyorsunuz
bu ne sirke bu ne lahana turşusu

Hacı Hüseyin dikici
Hacı Hüseyin dikici - 3 hafta Önce

Milletvekillerimiz rant peşinde koşuyorlar malesef


SIRADAKİ HABER