Kahramanmaraş'a toz bulutu uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, toz taşımının Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin batısı Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ile Doğu Akdeniz'de Hatay, Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş'ta etkili olması beklendiğini açıkladı.

GÜNCEL 15.03.2020, 12:16
Kahramanmaraş'a toz bulutu uyarısı

Şanlıurfa'da görülen toz taşınımı yağmurla birleşince çamur olarak kente düştü.

Şanlıurfa'da gece saatlerinden itibaren toz taşınımı yaşandı. Şehrin üzerini kaplayan kahverengi bulut, sabah saatlerinde yağmurla birlikte kente düştü. Yağmurla birlikte inen toz, araçların üzerinde çamur tabakası oluşturdu.

Yağmurun yağmasının koronavirüsünün ortadan kalmasına vesile olmasını dileyen vatandaşlar, toz taşımının çamur olarak yağmasının ise havadaki kiri temizlediğini vurguladı.

Meteoroloji toz taşınımı uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, toz taşımının Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin batısı Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ile Doğu Akdeniz'de Hatay, Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş'ta etkili olması beklendiğini açıklandı.

Yorumlar (2)
Mehmet 2 hafta önce
Gelsin baba o da gelsin.
Ömer Ar 3 hafta önce
Bu uyarı iki gün önce yapıldı;bugün, yarın ve sonraki günler için toz uyarısı yok, mgm sitesinden haritalı toz taşınımı uyarısına bakabilirsiniz,daha doğru olur.