banner240

Kahramanmaraş Büyükşehir Fırnız'ı Alıyor

Yüksek çardak fiyatları nedeniyle vatandaşların büyük tepkisini çeken Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesi Fırnız çayı ile ilgili beklenen adım atıldı. Başkan Güngör Fırnız'ın tahsisi için Tarım ve Orman Bakanlığına yazı yazıldığını açıkladı.

GÜNCEL 17.08.2021, 22:36
Kahramanmaraş Büyükşehir Fırnız'ı Alıyor
banner257
banner226

Kahramanmaraş'ın piknik alanlarından Fırnız çayı ile ilgili yıllardır bitmek bilmeyen soruna nihayet el atılıyor. Yüksek çardak fiyatları nedeniyle çok büyük tepki çeken Fırnız çayı Kahramanmaraş Büyükşehir bünyesine geçiyor. Fırnız çayı boyunca çok sayıda işletmenin 50 ile 100 lira arasında çardak parası aldığı bölgede çalışma başlatıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör "Tarım ve Orman Bakanlığımıza tahsis yazılarımızı yazdık." dedi. Bakanlığın Fırnız Çayını Büyükşehir tahsis etmesinin ardından Büyükşehir bu bölgeyi vatandaşların hizmetine sunacak.

Fırnız Çayı kenarında bulunan işletmelerin bazılarında restorandan yemek yenmesine rağmen çardak parası alındığı ile ilgili şikayetler gelmişti. 

Tarım ve Orman Bakanlığının, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin tahsis yazısına ne zaman cevap vereceği ve Büyükşehirin tahsis yazısı sonrası nasıl bir işlem yapacağı merak konusu.

Yorumlar (16)
ibrahim akbaba 1 ay önce
Sonunda. Fırnız mesire alanı olarak düzenlenmeliydi ve rasgele insanlara bırakılmamalıydı zaten. Döngel mağaraları vb farklı yerlerin tespiti ve yapılabilecekler için de bir çalışma grubu oluşturulmalıdır. Buralarda sezonluk güvenlik personeli istihdam edilmelidir. Giriş çıkış ücretli ve kapalı devre kamera kayıtlı olmalıdır.
Dehşet46 1 ay önce
Belediye artık yetkisini kullansın ve turizme açılsın
misafir 1 ay önce
hepsi eşkiya tutturabildigine veriyorlar çardak olmayan boş bir yere oturuyorsun ordanda para alıyorlar
Maraşlı 1 ay önce
Şimdi mi ? aklıniniza geldi
Vatandaş 1 ay önce
Hadi inşAllah.
Akben 1 ay önce
Olumlu bir karar en azından daha kaliteli bir hizmet olur. Güzel bir proje ile yaşanılır bir hale gelir.
ede46 1 ay önce
tamam o yaziya cevap gelecekte belediyeniz is yapacak tabi bu arada soyulan yine gariban halk olcak // zaman kazandirma belediye demek her halikarda soygun demek
ede46 1 ay önce
HELAL OLSUN ÇOK GÜZEL BİR HAREKET TEBRİKLER..
Onikişubat 1 ay önce
Hayreddin bey çok iyi bir karar almış tebrik ediyorum şebekeler gitsin böylece
Alper 1 ay önce
Şimdide bürokratik torpili olanlar güzel çardakları kapar böyle gam böyle keder böyle gelmiş böyle gider.
ali konak 1 ay önce
yıllardır kırık dökük rezil çardaklara para alınıyor. Memleketin en güzel bölgelerinden biri. Çevre düzenlemesi yapılsa çardaklar yenilense diyeceğim ama bu belediyenin onu yapması da yıllar sürer
ak partili 1 ay önce
başkan bunu başarsın yeter....kahraman olur heykeli dikilir
Ahmet Şahin 1 ay önce
Milletin bir su kenarına gidipte ailesiyle vakit geçirdiği yerler ne yazık ki bir kaç kendini bilmez tarafından işgal edilip zorla para toplaması çok kötü birşey zaten yıllardır belediye, orman , park bahçe, yetkilileri sanki bilmiyor du bu olayı daha neyi bekliyorsunuz soruyorum size geç kalınmış karar ne yazık ki k Maraşlı ya yapılan bir haksız lik bu sadece
Şerife 1 ay önce
Hele şükür ki el atmışlar...
Kimsesiz 1 ay önce
Hadi insAllah Allahın malını para yaptılar köylüler ağızları desen kaf dağında boş beleş para kazanıyorlar geç oldu ama güç olmaz inşAllah
Ahmet Çetin. 1 ay önce
Orman gn. Lüğüne yazı yazdık ne demek?! Ayıp oluyor. Sen iktidar partisi büyükşehir belediyesisin. Önce telf. Mutabakat sağlarsınız. Teklif Yazısı 10dk.da faks ile gider cevabı yarım saat sonra faks ile gelir. Sizde işlem tamam diye kamuoyuna açıklarsanız. Kendi iktidarında Bunu beceremiyen b. Şehir belediyesine ne denir? Yazıklar olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54