Kahramanmaraş'taki Kılavuzlu Millet Bahçesi için kaç ağaç kesildi?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Kılavuzluk Parkı ve Taş Köprüyü içine alan alanda yapılmakta olan Millet Bahçesi için yüzlerce ağacın kesildiği iddia edildi. İddialar betonun yeşil alandan çok fazla olduğu yönünde.

GÜNCEL 10.07.2021, 08:10
Kahramanmaraş'taki Kılavuzlu Millet Bahçesi için kaç ağaç kesildi?
banner257

Akdneiz bölgesinin en büyük millet bahçesi olacağı söylenen Kılavuzlu Millet Bahçesi ile ilgili korkunç iddialar ortaya atılıyor. Haber sitemize gönderilen çok sayıda mesajda Kılavuzlu Millet Bahçesi inşaat alanında yüzlerce, hatta binlerce ağacın kesildiği iddia edildi.

Kılavuzlu Millet Bahçesinde beton alanların yeşilden daha fazla olması, bu alanlara çok sayıda bina yapılması Millet Bahçesi mantığıyla örtüşmüyor. Belediyenin kendi internet sitesinde yayınlanan fotoğraflar da durumun ne kadar içler acısı olduğunu ortaya koyuyor.

Yabancı ülkelerde bir ağacı kesmemek için yolun yönünün değiştirildiği çok sayıda örnek varken, ülkemizde ve şehrimizde yaşanan bu ağaç katliamının sebebi anlaşılamıyor. Projenin yeşili katletmek üzerine değil, yeşili korumak ve çoğaltmak üzerine kurulu olması gerekmektedir.

Doğasıyla, su kaynaklarıyla, bitki örtüsüyle, yeşiliyle Türkiye'nin en gözde şehirlerinden biri olan Kahramanmaraş bu özelliğini her geçen gün kaybediyor. Ahır Dağının yerleşime açıldığı, devasa binaların yapıldığı, Adana yolunda yapılan fabrikalarla ovanın tamamen sanayi bölgesi haline getiridliği KaKahramanmaraş yeşile hasret bir şehir olacak yakın zamanda.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini bir an önce kestiği ağaçların yerine yenilerini dikmesi ve anlamına uygun bir park yapması yönünde uyarıyoruz.

ŞEHİR MEYDANINA BU YÜZDEN KARŞIYIZ!

Valilik ve Özel İdare İş Merkezi yerine yapılası düşünülen Şehir Meydanına bu yüzden karşı çıkıyoruz. Zira yapılan örnekler, Şehir Meydanı yapılırken de ağaçlrın katledleceği ve beton bir meydan yapılacağını gösteriyor. Kahramanmaraş'ta ağaç kesme sevdasının neden ve nasıl bu noktaya geldiğini ise anlamakta zorlanıyoruz.

Sosyal ve sorumlu gazetecilik gereği ağaç katliamlarının durdurulması konusunda yetkilileri uyarıyoruz.

Yorumlar (10)
Öz ede 3 hafta önce
Edeme bak onları keser bir sürü para verip laylon ağaç alırık, dertmi yani, hem biraz yolumuzu buluruk
Ahmet Çetin Türkmener 3 hafta önce
Böylesine Doğru, Gerçekçi, Önemli, Toplum yararına bir haber yaptığı içinHaber 46 yı kutluyor teşekkürlerimi sunuyorum. İnşAllah yetkili ve sorumlu olanlar geç kalmadan gereğini yaparlar.. Saygılarımla.
Hakan 3 hafta önce
Hayrettin başkan,eğer yiğitçe cevap verecekse o gösterilen yerde binlerce ağaç diktirir kendi eliyle de diker.yoksa iddialar gerçekse çok vahim
Aristokrat46 3 hafta önce
Birilerinin bir rant planı vardır mutlaka önemli olan doğa değil para kazanmak...
46000 3 hafta önce
bakın az ileride klavuzlu parkı var oraya giderseniz ağaç çok.
hani gölge desen gölge .
ama alkol almak için kullanılmıyor. bu sözlerim şu saçma yorumları yapan arkadaşlara .
büyükşehir belediyesi parkları hiçbir zaman yeşilsiz olmamış, aksine şehrin en yeşil alanları buralardır. google earth ı kullanarak sizde görebilirsiniz.
İsimsiz 3 hafta önce
Evet mezarlık yapmak için de dünyanın agaçları kesdiler..
Ertuğrul 3 hafta önce
Hayretin Güngör’ü sevmem ama geçmiş uydulara bakın orda ağaç yok orası dsinin çalışma sahasıydı.
Adil cuce 3 hafta önce
O yapılan parklarda gene sizden bize yer kalmaz edemmmm
Metin 3 hafta önce
Kuzey cevre yolu yapilirken kesilen agaclar. Asil bu konusulmali
Kılavuz 3 hafta önce
Haberde iddia dan bahsediyor,fotoğrafta gösterilen bölgede zaten ağaç yoktu ve kum tesisi vardı kılavuzlu barajı yapıldığı zamanlarda şantiye sahası idi. Hayrettin başkan oraya mutlaka ağaçlandıracak tır. Ağaçsız park olurmu bekleyelim görelim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20