Kahramanmaraş'ta noel kutlamalarına tek kişilik protesto

Kahramanmaraş'ta 'tek kişilik protestocu' olarak bilinen Ali Bilir, hazırladığı pankart ve attığı sloganlarla Türkiye'de yılbaşı gecesi kutlama yapılmasını protesto etti.

Kahramanmaraş'ta noel kutlamalarına tek kişilik protesto

Kahramanmaraş'ta 'tek kişilik protestocu' olarak bilinen Ali Bilir, hazırladığı pankart ve attığı sloganlarla Türkiye'de yılbaşı gecesi kutlama yapılmasını protesto etti.

31 Aralık 2009 Perşembe 17:51
Kahramanmaraş'ta noel kutlamalarına tek kişilik protesto

Elindeki, "Bizim bayramlarımız bize yeter. Biçilmiş ömrümüzden bir yıl daha geçiyor. Ona mı sevineceğiz. Dünyada savaş, kan ve gözyaşı varken, bırakın Noel'i Hristiyanlar kutlasın. Noel Babalar, Noelciler, çocuklara ancak fosfor ve misket bombaları hediye eder" yazılı pankartla kentin cadde ve sokaklarında dolaşan Ali Bilir, vatandaşları Noel kutlamaları yapmamaya çağırdı. Bilir, "Kahramanmaraş'ta bile Noel'i kutlayanları, Noel Baba kılığına giren insanları protesto etmek için bu protestoyu yapıyorum. Çünkü biz madem yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz, ne işimiz olabilir Noel'le. Dünyada savaş, kan, gözyaşı varken, Filistin'i biliyorsunuz, Irak'ı biliyorsunuz, Afganistan'ı biliyorsunuz. Bu durumda bizim ne işimiz olur Noel'le. Noel Babalar, Noelciler ancak Müslümanların üzerine fosfor ve misket bombaları atmayı bilirler. Onların Noel Babaları'nın ne hediyeleri olabilir? Onların hediyeleri ancak bombalar olabilir, hediyeleri başlarını yesin. Biz mademki Müslümanız Noel'i kutlamayalım arkadaşlar. Bizim bayramlarımız var, haftalarımız var bizim, onlar bize yetmiyor mu?" dedi. Çevredeki bazı vatandaşlar da eyleme destek verirken, protestocu Bilir gezdiği cadde ve sokaklarda Kahramanmaraşlı hiçbir vatandaştan tepki görmediğini sözlerine ekledi.

Yükleniyor...
Anahtar Kelimeler:
HediyeleriOlabilir
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
G.İ 2010-01-04 10:34:39

Hç bir yahudi asla noeli kutlamaz israilin noeli kutladığını hiç duydunuzmu hayır çünkü onlar yahudi ve dinlerinde olmayan hiç bir bayramı kutlamazlar bu konuyla ilgili bi olay okumuştum Amerikan üniversitelerinden birinde okuyan türk bir öğrenci noelde hocalarının noellerini kutlamak ister tek tek hocalarını arar hristiyan olanlar memmun olur fakat yahudi bir hocanın cevabı biz müslümanlara ders verecek nitelikte hoca aynen şu cevabı verir ben yahudiyim yahudilikte noel uyoktur ve biz kutlamayız.

Avatar
EDE 2010-01-03 23:53:51

COK DOĞRU Bİ HAREKET BAŞKASININ KÜLTÜRÜNÜ BİZ NEDEN YAŞATIYORUZ BİZİM KÜLTÜRÜMÜZ YOKMU KİME BENZEMEYE CALIŞIYORUZ ONLAR BİZE ACIKTAN DÜŞMAN OLDUKLARI HALDE BİZ ONLARA BENZEMEYE CALIŞIYORUZ

Avatar
sayın ramazan 2010-01-03 18:19:11

İlk sözüm Ramazan'a: sayın ramazan bey tek kişilik protestocu nerde gördün madem bu ülkenin anenelerini, örf ve adetlerini biliryorsan islamı biraz olsun yaşayabiliyorsak o zaman sende katılacaktın tek kişilik protestoya da sesimiz biraz daha yükselecekti....
Bundan daha önemli habermi olur
bizim dinimizde noeldiye bişeymi var.vatandaşımız bunu dile getirmiş varsa iyi haber dürüs haber yayınlasınlar senin haber dediğin nedir yani

Avatar
RAMAZAN ESER 2010-01-02 13:03:36

1 TANE MALUM ŞAHSIN HAREKETİNİ EKRANA TAŞIYORSAK BU MEMLEKET İÇİN YAPACAK Bİ HABERİNİZ YOK DEMEK

Avatar
C.c. 2010-01-02 10:13:04

Bir önceki yoruma dikkat edersen ben söze sana kardeş diyerek başladım. Ayrıca sapıkça eğlenmek ve içki içme olaylarını seni kastederek kullanmadım. Ama yılbaşı eğlencelerininde hangi tarzda yapıldığı malumundur. Başkalarını cahil diye isimlendirmek cehaletin asıl çıkış noktasıdır. Ben yaptığım yorumda şahsına karşı herhangi bir kötü söz kullanmadım. Lütfen benden sonraki yorumunu oku ve bize karşı bir hakarette bulundun mu bir düşün. Benim söylediğim hayvan gibi yaşamak kelimesi sapıkça eğlenenler içindir ki hayvanlar gibi cinsel objelerini hiç saklamazlar. Hayvan gibi yaşamaktan kastım budur. Sende bu eğlence tarzını benimsemediğini belirtmişsin zaten. Hayvan gibi yaşamak sözü seni incitmesin ve sende sözünle hakaden kişileri incit. Selametle.

Avatar
a.a. 2010-01-01 19:56:44

bu son yorumum olacak. birilerini üzdüysem özür dilerim ama beni hala anlamadıklarını sanıyorum.
incil ve tevrat gibi kitapların mutasyona uğradıklarını bende biliyorum. hak dinin bizim din olduğunu bende biliyorum.
bilmediğim muhakkak bir çok konu vardır ama bu konuları gayet iyi biliyorum.
peygamber efendimiz ve dinimize yapılan saldırılarda umarım benden de daha çok tepki vermişinizdir ilgili makamlara. benim kaç tane mail gönderdiğimi bir ben birde Allahım bilir.
zaten asıl meselede buradadır. kötü, hiçbir zaman emsal olamaz. onlar böyle yaptı biz böyle yapalım yanlıştır. çocuklarımıza doğruyu yanlışı öğretelim ama nefret aşılamayarak yapalım. düşmanımızı yeneceksek onları iyi tanımalıyız.
nefretimizi içimizde saklayıp olaylara yaklaşmalıyız.
koca osmanlımızı içimize yerleştirdikleri Lawrence ler yüzünden kaybettik. düşmanlarımız bizi gayet iyi tanıyorlar.
ben sadece bir konuda yanlış yaptığımızı anlatmaya çalışırken içki içmeyi-sapıkça eğlenmeyi beğeniyormuşum gibi diğer dinlere sanki sempati duyuyormuş gibi anlaşılmamı anlayamadım. filistin de çeçenistanda ırakta yapılanları sanki tasvip ediyormuşum gibi yazdınız. ben müslüman ve milliyetçi birisiyim ve bu olaylarda dinimize yapılan saldırılarda en büyüük tepkimi direkt olarak o ülkelere göstermişimdir ama medeni olarak ve kimseye hakaret etmeden ve incitmeden.
tekrar yazıyorum yanlış anlaşıldıysam özür

Avatar
1man 2010-01-01 17:47:01

“ Ey İman edenler Yahudi ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onlar ancak birbirlerinin dostlarıdır. İçinizden kim onları dost edinirse oda onlardandır.” (Maide Suresi 51. Ayet ) - Birazda İslamiyet konusunda bizleri aydınlat, cahil kalmayalım.
Peygamberimiz (s.a.v.) (S.a.V.) (s.A.v.) (S.A.V) şöyle buyuruyor. “Bizden başkasına benzemeye çalışanlar bizden değildir. Yahudilere de ve Hıristiyanlara da benzemeyin. Kim bir millete benzemeye çalışırsa oda onlardan olur”
Hırsızlığın, adaletsizliğin ve zulmün kol gezdiği dünyada yaşıyoruz. Sırf Müslüman oldukları için Afganistan'da, Filistin'de, Çeçenistan'da, Lübnan'da ve Irak'ta bütün dünyanın gözleri önünde insanlar öldürüldü.. ve sen yılbaşı kutlarken orada Müslümanlar öldürülmeye devam edecek. Yılbaşı adetinin sahibi Hıristiyanlar geçen senelerde Bosna'lı Müslüman çocukları diri diri kıyma makinesinde çekerek köfte yapıp annelerine yedirdiler, diri diri çocukların gözlerini oydular, çocukların ve kadınların namuslarını kirlettiler. Ve daha nice vicdanın kabul etmediği türlü türlü işkencelerle Müslümanları inim inim inlettiler. Bunları unuttun mu? Bunlar Kanına Dokunmuyor mu? Ve halen Irak'ta, Afganistan'da, Filistin'de ve Çeçenistan' da bu zulümlerine katliamlarına devam ediyorlar. Her taraf kan kokuyor.

Kendini duyarlı zanneden kardeşim 100 bin defa mutasyona uğramış incilin hristiyanlarından saçmasapan kutlamalar yapan gavurların yılbaşına duyarlı olduğun kadar dinimize de duyarlı olsana! Peygamber efendimize hakaret ediyorlar, Kur'an'ı ve Müslümanları yeryüzünden silmek istiyorlar. Bütün bunlar olurken sen kimin yılbaşısını kutlayacak ve eğelenceksin.

Hala ben kendi bildiğimi yaparım diyorsan,

Buyur yap hayat senin hayatın...
(bir şeyi çok iyi biliyorum - o da hiçbirşey bilmediğimdir.)

Avatar
a.a. 2010-01-01 16:52:02

bu bayram tabiiki bizim kültürümüze uygun değil tabii ki içki içmek sapıkça eğlenmeyi savunmuyorum ben. ve tabii ki o ağaç noel için süslenir ama yılbaşı içinde kullanırlar ama noel ağacıdır o. yılbaşı ağacı değildir.
benim anlatmak istediğim şeyi dahi anlamayarak kelime oyunları yapıyor arkadaşlar. içkiyi sapıkça eğlenmeyi vs. savunmuyorum ben. benim dediğim şudur: bizim dinimizin dışındaki dinleri afişlerle protesto etmek. onların saygı duyduğu şeyleri bizim hor görüp toplumu galeyana getirmenin doğru olmadığını söylüyorum.
sapla samanı karıştırmamak gerekir. çocuk katili ve misket bombacıları olan yahudiler noeli kutlamıyorlar ama protestocu işi o tarafa çekmiş. ben bugüne kadar ne ağaç süsledim ne yılbaşı eğlencesi kutladım. anlatmak istediğim sadece insanlarımızı bilmediğiniz konularda birbirine düşürmeyin ve olayları provoke etmeyin.
kelime oyunları yaparak içki içmeyi sapıkça eğlenmeyi savunuyormuşum gibi anlayanların hayvan gibi yaşayanlardan farkı yoktur. cehalet bambaşkadır ama cahil kalmayı istemek acınası bir durumdur.
tekrar diyorum ki noeli ve diğer dinleri savunmuyorum sadece eleştiri yaptığımız şeyleri iyi bilmemiz gerektiğini ve insanlarımızı provoke etmememiz gerektiğini söylüyorum.

Avatar
C.c. 2010-01-01 14:18:55

Kardeş madem öyle yılbaşında süslenen ağacın adı ne. Ne diyorlar o ağaca noel ağacı mı yoksa. Demek ki onlarda cahil, senin gibi bilgili değiller. Yılbaşı Ağacı olması lazımdı. Adı ne olursa olsun bu bayram veya kutlama artık herneyse bizim kültürümüze ait değil. At gözlüğünü çıkarmak içki içmek, sapıkça eğlenmekse at gözlüğü gözümde kalsın. Sonuçta gözlükle yaşamak hayvan gibi yaşamaktan daha iyidir bence.

Avatar
avcı 2010-01-01 11:47:33

cehaletin en şiddetlisi herşeyi bildim bilmektir. ben hiçbirşey bilmemiyor olabilirim, bildiğim az şeylerden birisi bu topraklarda yerli olmayan, milli olmayan, manevi (dinimizden) olmayan herşeyin bize zarar verdiği. orada protesto edilen senin sempati duyuyor göründüğün kutsal ve semavi gibi adlettiğin dinler ve onların inançları değil. bayramları kutlamaları hiç değil. orada verilen mesaj; noel baba denilen şahsın, insanlarımızın değer yargılarını kültürel özelliklerini taşımayan karekter ve meşrep olarak bize hiç benzemeyen, amacının bizi kültürel olarak empare ettiği, sömürdüğü aşikar olan birisi olduğu ve yıllarca o insanların demokrasisinide gördüğümüz, eşitliğinide gördüğümüz, özgürlüğünüde gördüğümüz gerçeği...

Avatar
a.a. 2010-01-01 10:16:44

yani birşeyleri bilmeden böyle herşeyi eleştirmek ve provakatörlük etmek mi müslümanlık anlamıyorum. yaşanılan acıları hatırlatırken başka dinleri hedef almak mı müslümanlık bunuda hiç anlamıyorum.
hiristiyanların noeli 25-26 aralık da kutlanır . ortodoks hiristiyanlar 7 ocakta kutlar (mezhep farklarından dolayı). noel baba olarak bilinen kişi ülkemizin topraklarında doğmuş yaşamış ve ölmüş bir insan ve bu günün önemi ve anlamı ise hediyeleşmek ve muhtaç olanlara yardım etmek. yahudilerin noel bayramı yok. onlar sadece yılbaşını kutlarlar (bizde olduğu gibi 1 ocak tatil).
ben müslümanım ve hiçbir konuda cahil kalmamak için çabalıyorum ama bakıyorum ki insanlarımızın birçoğu noeli yılbaşını bilmiyorlar. kim kutlar kim kutlamaz bilmiyorlar. medyatik olmak için eline afiş alan çıkyıyor. halkı galeyana getiriyor ve saf vatandaşlarımızda bu işe alet oluyor. at gözlüklerini çıkarıp dünyaya bakalım lütfen.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126