Kılıçdaroğlu: Taşeron işçilerde aradaki köle tüccarlarını çıkaracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, taşeron işçilere asıl maaşı verenin devlet olduğunu belirterek, aradaki köle tüccarlarını çıkaracaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, devletin direk kadroya alacağı taşeron işçilere sözleşme...

Kılıçdaroğlu: Taşeron işçilerde aradaki köle tüccarlarını çıkaracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, taşeron işçilere asıl maaşı verenin devlet olduğunu belirterek, aradaki köle tüccarlarını çıkaracaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, devletin direk kadroya alacağı taşeron işçilere sözleşme...

03 Mayıs 2015 Pazar 15:29
Kılıçdaroğlu: Taşeron işçilerde aradaki köle tüccarlarını çıkaracağız
banner208
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, taşeron işçilere asıl maaşı verenin devlet olduğunu belirterek, aradaki köle tüccarlarını çıkaracaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, devletin direk kadroya alacağı taşeron işçilere sözleşme ve sendika hakkı da vereceklerini belirtti. CHP Lideri, imamların, müftülerin daha da çok eğitim alarak en az iki yabancı dil bilmelerini önemsediklerini ifade etti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri mitingini yağmur altında gerçekleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçoğlu, Kayseri’deki miting alanına belirtilen saatte geldi ve coşkulu bir kalabalık tarafından “Başbakan Kemal” sloganlarıyla karşılandı. Miting alanlarındaki kalabalığın “Hırsız Tayyip” sloganları atması üzerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Partinin 13 yılda Türkiye’deki yoksul sayını 17 milyon kişiye çıkarttığını belirterek, yoksulluğu bitireceklerini açıkladı. "2015 yılında, 21 yüzyılda Türkiye’de yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, "21. yüzyılın Türkiye’si ekonomik büyüklük olarak 18’inci büyük ülkesi. Kaynak para var. İnsanımız var. Çalışanlarımız var. Gencimiz yaşlımız var. Bir eksiğimiz var. Ahlaklı, temiz siyaset. Dürüst siyaset." dedi.

KAMYONCU ESNAFI, TOPLUMU HER KESİMİYLE OTURUP DERTLERİNİ DİNLEYEN TEK GENEL BAŞKANIM

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, birçok kesimin dertlerini dinlemek için onların yanına gittiğini ifade ederek, ülkede temiz ve ahlaklı siyaset eksik olduğunu söyledi. Herşeyin var olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Neyimiz eksik. Temiz siyaset eksik, ahlaklı siyaset, halkı düşünen siyaset eksik. 7 Haziran yeni bir başlangıç yapacağız. Kamyoncuların derdi var. Biliyorum. K1 belgesini biliyorum. 18 bin lira para istiyorlar. Kayseri’de eylem yaptıklarını biliyorum. Konya’da Bursa’da pek çok yerde onların çay içtiği yere giden benim. Tek genel başkan benim. Onları dinleyen ve çözüm üreten benim. Toplumun her kesimi ile ilgileniyorum. Kimse merak etmesin. Kamyoncu esnafımızda merak etmesin. Afyon’da bir yere gittim. Kamyoncu ve eşi karşıladı. Kamyonu kaçak çalıştırdığını söyledi. Kamyonun bedeli 18 bin liranın altında nasıl K1 belgesi için para ödeyeceğim diyor. Kamyonu sattın. 6 ay içinde yeni kamyon almazsan belge iptal ediliyor. 6 ay sonra alırsan yenisini alıp 18 bin lira daha ödüyorsun. Neden mi? Malı götürmek istiyorlar. Buna izin vermeyeceğim. Sözüm sözdür."

"BARIŞ VE HUZUR İÇİNDE YAŞANAN BİR TÜRKİYE OLACAK"

Yağmurlu havaya rağmen miting alanını dolduran Kayserililere teşekkür eden Kemal Kılıçdaroğlu, "Yağmurda geldiniz güzel bir mitingimiz oldu. Güneşimiz açacak. Güzel bir başlangıç olacak. Kayseri’den umudum var. Türkiye’ye yönelik umudum var. Güzel bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Yaşanacak bir Türkiye olacak. Huzurlu bir Türkiye olacak. Barış içinde yaşadığımız bir Türkiye olacak. 7 Haziran’da sandığa gidiniz 6 okun altına mühür bastığınız zaman yeni bir Türkiye’ye, güzel bir Türkiye’ye merhaba diyeceksiniz." şeklinde konuştu.

"İMAMLAR, MÜFTÜLER DAHA FAZLA EĞİTİM ALSIN, YABANCI DİL BİLMELERİNİ İSTERİZ"

CHP’nin imam hatip okullarını kapatacağı yönünde yalan açıklamalar olduğunu dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, bunun doğru olmadığını anlatarak, şunları söyledi; “Biz eğitim sistemini iş garantili eğitimle yeniden garanti edeceğiz. 1 yılı okul öncesi olmak üzere eğitim süresini 13 yıl yapacağız. Uygar ülkeler böyle. Hemen çıkıyorlar imam hatipler kapanacak diyorlar. Kayserililer bilsin, Ankara’da oturup yalanlar atanlarda bilsin. CHP din eğitimlerini yasaklamayacak. İmam hatipleri kapatmayacak. Merak ediyorum imam hatip okullarını kuran, diyanet işleri başkanlığı kuran CHP. Ben isterim müftüler ve imamlar daha da eğitim alıp, keşke ikinci üçüncü yabancı dili bilseler. Halkı daha iyi aydınlatsalar. Bizim bundan en ufak kaygımız ve endişemiz yok. Hiç kimsenin etnik kimliğini siyaset malzemesi yapmayacağız. Hiç kimsenin inancını siyasete malzeme yapmayacağız. Hiç kimsenin yaşam tarzını siyasete malzeme yapmayacağız. Çünkü bizim inancımıza göre insan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve başımın üstünde yeri vardır.”

“Demokrasiyi getireceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, “Özgürlüğü getireceğiz. Herkesin karnının doyduğu huzurlu bir Türkiye getireceğiz. Barış içinde yaşayan Türkiye bizim en büyük arzumuzdur. 7 Haziran bunun işin başlangıç tarihidir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, taşeron işçilere asıl maaşı verenin devlet olduğunu belirterek, arada köle tüccarları çıkartıldığını söyledi. Bunu ortadan kaldıracaklarını aktaran Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Kadın kardeşlerimiz de burada. Aile sigortası gelecek. Unutmayın hiçbir aile geliri 720 liranın altında olmayacak. Geliri en az 720 lira olacak. Taşeron deniyor. 800 bin kişi taşeronda çalışıyor. Ne dedik? Taşeronu tarihe gömeceğiz. Taşeronda çalışan bütün işçileri kadroya alacağız. Hepsinin kadrolu sendikalı ve toplu sözleşmeli hakkı olacak. Ben bunu söyledim. Kaynağı nereden bulacaksın deniyor. Taşeron işçisine parayı sen veriyorsun. Devlet ne yapıyor. Aradan köle tüccarları çıkartıyor. Parayı veriyorsan doğrudan işçiye ver.”

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda alanda açılan “Haramzadelerin saltanatını yıkacağız” yazılı pankartı göstererek, “İnşallah yıkacağız. Demokrasi getireceğiz. Herkesin kazandığı bir ülke oluşturacağız.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Kemal Kılıçdaroğlu, adayların tek tek tanıtımı ve kürsüye gelmesiyle birlikte, bütün adaylarla miting alanındaki halkı selamladı.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner124

banner122

banner215

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225