Kim Milyoner Olmak İster ve Tügva Hakkında Şok iddia

sızdırılan belgeler nedeniyle gündemde olan TÜGVA hakkında bir skandal iddia daha ortaya atıldı. İddiaya göre Tügva, kadın üyelerini kazandıkları ödülün bir kısmını vakfa bağışlamak şartıyla Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına gönderdi.

GÜNCEL 15.10.2021, 19:36 15.10.2021, 19:45
Kim Milyoner Olmak İster ve Tügva Hakkında Şok iddia
banner257
banner226

Gazeteci Metin Cihan, daha önce iktidara yakın vakıfta çalıştığını söylediği bir kişinin kendisine gönderdiği belgeleri Twitter hesabından paylaşmıştı. Vakfın bazı kişilerin kimlik bilgilerini veri tabanında tutarak, referanslarla kurumlarda işe girmesine yardım ettiği öne sürülmüştü. TÜGVA yetkilileri iddiayı yalanlamıştı.

Vakfın eski yöneticisi Tamer Özsoy, TÜGVA’nın il binalarını belediyelerden bedelsiz olarak tahsis ettiğini, özellikle Adalet Bakanlığı’nda kadrolaştığını, bekçi alımlarında ciddi bir rol oynadığını söylemişti.

Yeni iddia

halktv.com.tr yazarı Murat Ağırel, bugünkü köşesinde, TÜGVA’ya ait olduğu belirtilen belgeleri incelediğini, ‘İş takibi dosyası’ isimli bir belgenin dikkatini çektiğini yazdı.

Ağırel, belgede ‘görev tarihi’nin 13 Aralık 2016, ‘görevin konusu’nun ise ‘Kim Milyoner olmak ister yarışmasına katılacak bayan katılımcı sayısı‘ ifadesinin bulunduğunu ifade etti.

Halk TV yazarı, belgede, her çarşamba günü öğleden önce kadın katılımcıların programa kaydı yapılmasının istendiğini ve ‘yapıldı kaydı‘ notunun bulunduğunu belirtti.

Ağırel, “Acaba yarışmaya izleyici mi gönderiliyor, yarışmacı mı” diye sorduğunu, ardından belgeleri gönderen kişiyle konuştuğunu, onun da “Evet bizzat ben şahidim. Gelir olursa bir kısmı vakfa olacak şekilde ayarlama yapılıyordu” dediğini yazdı.

Ağırel, belgedeki tarihleri baz alarak katılımcıları incelediğini belirterek “Belgede belirtilen tarih aralarında çıkan yarışmacıları araştırdım, inceledim. İlginç isimler karşıma çıktı. Gerçekten TÜGVA üyeleri ve yönetim kurulu üyeliği yapmış kişinin eşi yarışma programına yakın aralıklarla katılmış” diye yazdı.

Yalanlama geldi

Halk TV yazarı, şunları kaydetti: “Mesela TÜGVA yönetim kurulunda yer almış birçok devlet bankasının işini yapan Papillon Ajansın sahibi Yunus Becit’in eşi gerçekten 22 Nisan 2017 tarihinde yarışma programında yer almış. TÜGVA üyesi Şerife Tuğçe Doğan, 11 Mart 2017 tarihinde katılmış. Hatta programın reklamında TÜGVA üyesi olduğu da özellikle belirtilmiş. Yine katılan Hicret Kızılkaya 25 Mart 2017 tarihinde programa katılmış.

Hemen daha önce röportaj için Genel Merkez toplantısında yer alan Yunus Becit’e ulaşmaya çalıştım. Ne şirketinden ne de cep telefonundan ulaşabildim. TÜGVA Genel merkezini aradım. Sordum, ‘Yaptığımız açıklama haricinde bir açıklama yapmayacağız’ dediler. TÜGVA Mütevelli Heyeti Üyesi, AKP İstanbul İl Yönetimindeki Rabia Kazak’a sordum, bu iddiaları yalanladı.”

Yorumlar (2)
Selim Yolçatı 2 ay önce
Cânım Tevfik Fikret bu gibiler için ne güzel söylemiş:

Verir zavallı memleket, verir ne varsa; malını
Vücüdunu, hayatını, ümidini, hayalini;
Bütün ferag-ı halini, olanca şevk-ı balini
Hemen yutun, düşünmeyin haramını, helalini.

Yiyin efendiler, yiyin; bu han-ı iştiha sizin;
Doyunca, tıksırınca, patlayıncaya kadar yiyin!
Ahmet AZAK 2 ay önce
ilginç Kim milyoner olmak istere bile el atmışlar. Fetö de böyle heryere sirayet etmişti.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 08 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı