banner230

Mehmet Boynukalın kimdir? Hadi Özışık'a büyük tepki

İnternethaber Yayın Grubu Başkanı Gazeteci Hadi Özışık, Mehmet Boynukalın için söylediği sözlerden dolayı sosyal medya platformu twitter da gündem oldu. Onbinlerce kişi hadsizhadiözışık etiketiyle Özışık'ı eleştirirken MehmetBoynukalınYalnızDeğildir etiketiyle de Mehmet Boynukalın'a destek verdiler.

GÜNCEL 13.02.2021, 23:50
Mehmet Boynukalın kimdir? Hadi Özışık'a büyük tepki
banner257

Hadi Özışık bugün sosyal medyada on binlerce kişinin hedefi haline geldi. Peki ama Hadi Özışık neden bu kadar büyük tepki aldı. Hadi Özışık'ın eleştirdiği Mehmet Boynukalın kimdir? Çok sayıda kişinin #MehmetBoynukalınYalnızDeğildir etiketiyle destek verdiği Mehmet Boynukalın ne iş yapıyor? İşte Cevabı.

ANAYASA'DA İSLAM OLSUN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yeni anayasa' çıkışı sonrası yapılan yorum ve tartışmalara Ayasofya Camisi'ne "baş imam" olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın da katıldı. Prof. Boynukalın, yeni anayasada laiklik ilkesinin yer almaması çağrısı yaparken, "Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün" dedi.

Boynukalın, Twitter hesabından, “1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam’dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” ifadelerini kullandı. Ayasofya baş imamı mesajını "#AnayasadaİslamOlsun" etiketiyle bitirdi.

HADİ ÖZIŞIK'TAN TEPKİ

Hadi Özışık, şunları söyledi:

“Senin görevin şu: Günde 5 vakit, Ayasofya’ya gelen insanlara namaz kıldırmak. Cuma namazını eda ettirmek. Başka da bir görevin yok. Siyaseten de görevin yok. Senin asli görevin bu. Peki sana mı düşmüş, Anayasa’da laiklik olmasın demek? Sen kimsin ya? Kimden güç alıyorsun kardeşim? Gücünü bize söyle de ona göre hareket edelim, tedbirimizi alalım? Sen kimin adına racon kesiyorsun? Sen hangi kişinin nüfusunu kullanarak böyle bir ifadeyi kullanırsın, Türkiye’yi karıştırmak için fitne fesat üretirsin? Ey Boynukalın, boynun devrilsin senin. Laiklik sana niye batıyor ya?”

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Hadi Özışık'ın bu paylaşımlarının ardından sosyal medyada açılan #hadsizhadiözışık ve #MehmetBoynukalınYalnızDeğildir hasthagları ile on binlerce yorum yazıldı. Eleştirilerin yoğunlaşması üzerine Hadi Özışık özür diledi. Videoyu yayından kaldıran Hadi Özışık şubları söyledi:

“Herkese selam arkadaşlar, sizden gelen eleştiriler ağır basıyor, BAŞIM ÜSTÜNE demiştim. Ağırlıklı olarak üslubum konusunda sert eleştiriler alıyorum. Haklısınız, eleştiri yapmam gerekirken maksadımı aşmışım. Neredeyse hepiniz bu görüşte birleştiniz. O halde sizi dinlemek düşer bana. Üzdüğüm, gönlünü kırdığım herkesten ÖZÜR diliyorum. Videoyu da yayından kaldırıyorum.”

Yorumlar (9)
TACETTİN 2 hafta önce
İT kendini adam mı sandın islamcı kesim bazı konuşmalarını dinledi diye HOCAYA KURBAN OL
Ahmet AZAK 2 hafta önce
Her ikiside makbul insanlar değiller. AKP'nin iktidarından nemalanan asalaklar.
Mehmet Bağcıoğlu 2 hafta önce
#Hadsiz Özışık. Hani müslümandık. Hani ülkenin yüzde 99 u müslümandı. Yeter artık karışmayın İslam'a. Laiklik dediniz bu zamana kadar hep devlet dine karıştı dini devlete karıştırmadınız. Tuvalette g*tünü yıkamana, eşin ile münasebetine, komşu ilişkilerine, akrabalık bağına, miras paylaşımına, evlilik ve boşanma akdine karışan Mübarek Dinimiz İslam tabiki de en güzel devlet yönetimini ve kanunu da anayasayı da düzenleyecektir. Ve hali hazırda örneği de vardır. Görmek isteye. Cahil bir insan değilsiniz, işinize gelmediğinden bakımıyorsunuz araştırırsanız siz de görürsünüz. İslam düşmanı değilseniz tabi.
Bertizli 2 hafta önce
Türkiye cumhuriyeti devleti laiktir ,laik kalacak,boş yapma
Marasli 2 hafta önce
Aferin adam olacaksın.ozur dileyeceksin
ede 2 hafta önce
Türkiye butür filimleri 1980 önceside çok izlemişti
Doğrucu Davut 2 hafta önce
Hadsizimame..
Hep Doğrusöyler 2 hafta önce
Hadi ordan hadi.
BABA 2 hafta önce
İslam inancına göre kanun kural zaten Kur'an değilmiş.?????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
12°
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak 05:40
Güneş 07:00
Öğle 12:50
İkindi 15:59
Akşam 18:30
Yatsı 19:45