banner240

Mimarlar Odası: Her kaybedilen 1 yıl Kahramanmaraş'ı 10 yıl geriye götürüyor

Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şubesi, şehrin önemli projelerinde ilgili kurumlarla birlikte çalışmak istediğini bildirdi. TMMOB’a bağlı oda temsilcilerinden oluşan İl Koordinasyon Kurulunu da kent için harekete geçiren Mimarlar, odayı ziyarete gelen Milletvekili Ahmet Özdemir’le verimli bir toplantı gerçekleştirdi.

GÜNCEL 08.08.2021, 16:16
Mimarlar Odası: Her kaybedilen 1 yıl Kahramanmaraş'ı 10 yıl geriye götürüyor
banner257
banner226

Kahramanmaraş’ta uygulanan projelerin verimliliğini mercek altına alıp görüş bildirmek için ilgili kurumlarla çalışmak isteyen Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şubesi Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir’i misafir edip hem kentle ilgili hem de mesleki sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Milletvekili Özdemir’i misafir eden Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Emre Kaçamaz, “Biz oda olarak ilimizde uygulanan dev projelerin uygulanabilirliği konusunda teknik anlamda destek olmaya hazırız. Özellikle belediyelerimizin imar uygulamaları, hizmet projeleri gibi faaliyetlerinde birlikte çalışmak istiyoruz. Bu kentin kaybedecek yılları yok, her kaybedilen 1 yıl ilimizi 10 yıl geriye götürüyor. İlimizin kaderini belirleyen projelerin ortak paydada ortak akılla yapılmasından yanıyız.

Sektörümüzü ve meslektaşlarımızı düzenleyen yasa, çağımızın gereksinimlerini karşılamıyor. Yasamızın mutlaka yeniden yapılması gerekli. Bu konuda Milletvekilimiz Ahmet Özdemir Bey destek olacağını söyledi. Önceki gün yaptığımız TMMOB İl Koordinasyon Kurulu toplantımızda meslek odalarımızın dile getirdiği sorunları Sayın Milletvekilimize ilettik. Sayın Vekilimizden destek sözü aldık” dedi.

Mimarlar ile uzun süre sohbet eden Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise sorunları not aldı. Mimarlık yasasının çıkması konusunda Mimarlar Odasına destek olacağını, TBMM’de ilgili komisyonlarla görüşme sağlayacağını belirtti.

İlçe Belediyeleriyle ilgili kendisine iletilen sorunları da hem Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile hem de ilçe belediyeleriyle bu sorunları konuşacağını da belirten Özdemir, sık sık bir araya gelineceğini belirtti.

Yorumlar (7)
MEHMET YİNANÇ 2 ay önce
Sayın mimarlar, memleketin zadelerine dokundu mu yanarsın. Adammı çalıştırırlar. Hep bana misali.
ökkeş 2 ay önce
yensin içilsin gezilsin
ohhh
Bertizli bekir 2 ay önce
Laylaylom 2023'e kadar dostlar alışverişde görsün ,kaldırımlarında yürünmiy ahmet , hiç büyükşehir görmesek essah sanırık.
Mimar 2 ay önce
Kıbrıs meydanı,sakarya,trabzon caddesi,tekke,nahır önü müzeye kadar komple yıkılıp ormanlık alan yapılmalıdır
Ramazan 2 ay önce
İşte mimar işte doğru cevap , alnından öperim senin.
KÜRŞAT 46 2 ay önce
Bu memlekette kayıp 1989 yılından itibaren başladı. Halende devam ediyor
Ramazan 2 ay önce
Maraş yatırım ve hizmet fakiri ,çevre köy ve ilçelerden de oy almak için büyükşehir yapılan bir şehirdir.50 yıldır nüfus artış hızından başka hiçbirşey ileri gitmiyor
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54